Yeni Nesil Çalışanlara Hazır Mısınız?

yeni nesil çalışanlar

 

Son zamanlarda gündemde hep ayni söylemler var . Yeni nesil çalışanlar; X, Y, Z kuşakları karşılaştırmaları, kendi talepleriyle gelen ve beklentileri  farklı olan bir nesil. Her şeyi değiştirmeye kararlı ama bir o kadar da kendi halinde tanıtılan bu nesile aşina mıyız ? Kim bu yeni nesil çalışanlar ? Ya da bir şirket yeni nesil çalışanlara nasıl hazır olur ?

 

Öncelikle belirtmek gerekirse kendi odasından dünyanın öbür ucuna ulaşabilen bir nesil için kalıplar gereksizdir. Tüm dünyayı kucaklayabilmeliyiz. Kendinizi yenilemelisiniz ve başkalarıyla iletişim kurmaktan çekinmemelisiniz . Yeni bir ülkeye açılmışken o ülkeden bir çalışana sahip olmak aslında bir noktada o kültürü de kucaklamak değil midir? Başka kültürlerin yanında kendi toplumsal yaşamınıza da sosyal farkındalık olarak, duyarlı bir şirket olmalısınız. Şirket olmak sadece para kazanılacak bir yer olmaktan çıktı. Toplumun içinde yaşayan bir organizma olarak dünyaya katacağınız pek çok şey var.

 

Şirketi çalışanların evi olarak görmelerini istiyorsanız neden Sartlar el verdiği düzeyde dekorasyonunuzu eve çevirmeyeseniz ki ? Sonuçta mental üretim yaptığınız alana biraz yaratıcılık katmak zevkli olabilir.

Şirketiniz de asık yüzlü idareciler yerine , gelişime açık liderlere yer verirseniz ; her biri kendinin lideri olan bir çok mutlu ve kişisel gelişimini sürekli devam ettiren  etrafını etkileyebilen kendinin farkına varmış çalışanlarla risk almak ve sıçramalarda bulunmak daha kolay olacaktır.

 

Tüm bunları başarmak için ulaşacağınız yeni nesil , kendi kişisel gelişimini tamamlamış , çözüm odaklı ve yenilikçi çalışanlara ihtiyacınız var çünkü bu çağını takip eden ve sosyal duyarlılığı gelişmiş çalışanlar,  şirketinizin gelişmesi için katkıda bulunacak şirketinizin hamle yapmak için üstündeki ölü toprağı atmanızı sağlayacak heyecan bu çalışanlarda. Kendini geliştiren ki kendini geliştirmek ,etrafını etkilemek ve yeni şeyler yapmak için gerekli cesareti de içinde taşımak demektir, sizin aslında şirketinizin diğerleriyle yarışması için gerekli olan taze kanı taşır. Yeni nesil kendini ispatlamış çalışanlar için global ve genç yetenek havuzumuzla AIESEC ailesi olarak  yanınızdayız.

 

0 cevaplar

Cevapla

Tartışmaya katılmak ister misiniz?
Katkı yapmaktan çekinmeyiniz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir