Sosyal Sorumluluk Projeleri Yurtdışı

Sosyal Sorumluluk Projeleri Yurtdışı

Uluslar arası birçok firma sosyal sorumluluk kapsamında hizmetler sunuyor. Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak isteyen birçok kişi bu şirketler ile irtibata geçerek belirlenen projelerde görev alabiliyorlar. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında birçok kişi sosyal sorumluluk projeleri yurtdışı ilanlarını takip ederek kendilerine uygun olan projeler konusunda araştırma yapıp başvuruda bulunabiliyorlar. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında gerekli bilgileri almak isteyen kişiler www.aiesec.org.tr sitesini ziyaret edebiliyorlar. Site içerisinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

Read more

Sosyal Sorumluluk Kampanya Örnekleri

Sosyal Sorumluluk Kampanya Örnekleri

Özellikle 2. dünya savaşından sonra dünyada toplumlar eşit şartlar altında yaşamamaya başlamıştır. Sömürgeciliğin artmasının sebebiyle pek çok toplum zor şartlar altında yaşamaktadır. Bu toplumlara çözüm olmak isteyen insan sevgisi ile yaşayan bireyler de sosyal yardım toplulukları kurarak bu insanlara ve toplumlara yardım etmeye başlamışlardır. Bu topluluklar sosyal sorumluluk kampanya örnekleri ile kendilerinin yapmış oldukları proje ve kampanyaları insanlara anlatarak onların da içlerinde bulunan insan sevgisini ortaya çıkartmaya çalışmakta ve onlarla beraber daha büyük projelere imza atmaya çalışmaktadırlar.

Read more

Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri

Sosyal Sorumluluk Projeleri Örnekleri

Günümüzde sosyal yardım kuruluşlarının artması ile sosyal sorumluluk projeleri örnekleri de artmaktadır ve bunların artmasıyla insanlar sosyal sorumluluk projelerinden haberdar olmakta ve bunlara katılmak için gönüllü olmaktadırlar. Bu projelerin amacı sürdürülebilir kalkınma hedeflerini temel alarak insanlara umut aşılamak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek ve dünyada iz bırakarak dünyanın daha iyi ve daha eşit şartlarda yaşanabilir bir yer olmasını sağlamaktır.

Read more