Global Host Nedir?

Global Host programının amacı farklı ülkelerden, farklı kültürlerden gelen gençlerin Türkiye’de geçirecekleri zaman diliminde konaklamalarına yardımcı olmaktır. Her yıl birçok farklı ülkeden 2000’in üzerinde kültür elçisi, 3-52 hafta arasında Türkiye’deki firmalarda uzun veya kısa dönem staj yapmakta veya sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmaktadırlar. Global Host programı ile sizler de yurt dışından gelen gençleri evinizde minimum 3 hafta ağırlayarak farklı kültürleri tanıyabilir, yabancı dilinizi geliştirebilir ve Türk kültürünü gelen gençlere tanıtma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Hemen Başvuru Yap!

Dönemsel Global Host

Kısa Dönem Global Host

Sosyal sorumluluk projelerine katılmak üzere ülkemize gelen, 6 hafta Türkiye’de görev alacak yabancı öğrencileri evlerinizde tercihinize bağlı olarak minimum 3, maksimum 6 hafta olmak üzere ağırlamaya yönelik ev sahipliği programıdır. Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan küresel hedeflere Türkiye için destek olmak, hem de kişisel gelişimlerini sağlamak adına yabancı gençler, ülkemizdeki 6 haftalık organizasyonumuz tarafından yürütülen Global Volunteer projelerimize katılım göstermektedir. Siz de bir adım atıp onlar ile kültürünüzü ve evinizi paylaşabilir, farklı ülke ve kültürlerden arkadaşlar edinebilirsiniz. Gençler, ülkemizde tamamen gönüllü olarak çalıştıklarından, konaklamaları için herhangi bir ücret talep edilmemelidir.

Uzun Dönem Global Host

Uzun dönem olarak kurumsal firmalarda staj yapmak üzere ülkemize gelen gençleri ağırladığımız ev sahipliği programıdır. Ülkemizdeki firmalara katkı sağlamak, aynı zamanda kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla yabancı gençler ülkemizde 8-52 hafta süreyle kurumsal firmalarda staj yapmaktadırlar. Türkiye’de uluslararası firmalarda çalışan gençler ile ev arkadaşı olarak İngilizcenizi geliştirebilir, yeni bir kültürü yakından tanıma şansı elde edebilir ve dünyaya farklı bakış açıları kazanabilirsiniz! Uzun dönem Global Host olmayı seçerseniz, evinize gelen gençler önceden belirlenmiş miktarda kira ücretini de karşılayacaklardır.

Global Host Başvuru Formu

Açık Rıza Metni'ni okudum onaylıyorum.
Aydınlatma Metni'ni okudum onaylıyorum.
Çerez Politikaları'nı okudum onaylıyorum.