Global Talent Nedir?

Global Talent, üniversite öğrencileri veya mezun gençlerin uzmanlaşmak istedikleri alanlara uygun olarak yurt dışında profesyonel bir tecrübe edinmelerini amaçlayan uluslararası bir programdır. Teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile adaylar start-up, iş geliştirme merkezleri ve uluslararası firmalarda yetkinliklerine uygun olarak kazandıkları bu profesyonel tecrübenin yanında uluslararası bir çalışma ortamında bulunarak iş hayatında rakiplerinden bir adım öne geçerler.

#DünyaİçinLiderlik Hemen Başvuru Yap!
Global Talent İçerik

Uluslararası Bakış Açısı Kazanın.

Yeni iş alanlarında deneyim kazanabilir, kültürler arası ihtiyaç duyulan becerilere sahip olursunuz ve şirketler için yeni bir perspektif yaratabilirsiniz.

Kendinize En Uygun İşi Bulun.

Farklı sektörler içinde fırsat havuzumuz gittikçe artıyor; özgeçmişinize ve deneyimlerinize en uygun olanı bulacağınızdan eminiz.

Profesyonel Bir Avantaj Elde Edin.

İş ortaklarımız, sizi akranlarınızdan önde tutmak için zenginleştirici bir deneyim sunmaya kendini adamıştır.

Kendinize Neler Katabilirsiniz?

Çeşitliliklerle dolu bir ortamda iletişim yeteneğinizi geliştirip, etrafınızdaki insanları güçlendireceksiniz.

Uluslararası stajlar, teorik bilgi birikiminizi en iyi şekilde uygulamalı olarak geliştirebileceğiniz çalışma ortamlarıdır.

Farklı bir ülkede uzun süre kalmak, o ülkeyi tanımayı ve küresel meseleler hakkında farkındalık yaratarak, sizi bir dünya vatandaşı haline getirmeyi sağlar.

Yurt dışında staj yapmak kendi değerlerinizi ve tutkularınızı keşfetmenizi sağlar. Bu sayede kişisel farkındalığınız artar.

Desteğimizle Rahat Hissedin

LOJİSTİK DESTEĞİ

Deneyiminizden ve gidiş talimatlarından önce doğru vize, geliş hava alanı karşılaması bilgilerini edinin.

BELİRLİ İŞ TANIMI

İlk gün işyerinize eşlik edeceğiz, böylelikle iş tanımınızı ve hedeflerinizi netleştirir ve iş yerinizle çalışma saatleri hakkında beklenti yönetimi yaptığınızdan emin olursunuz.

GÜVENLİ YAŞAM KOŞULLARI

AIESEC’e katılmak için hayat ve sağlık sigortası zorunludur. Konaklama ve temel yaşam masrafları hakkında bilgi alacaksınız.

ÖĞRENME TECRÜBESİ

Beklenti yönetimi yaparız, kültürel farklılıklar ve deneyim için hazırlık sağlarız ve deneyimlerden önce ve deneyim sırasında öğrenme alanlarını kolaylaştırırız.

4 Adımda Global Talent

1. KAYIT OL

Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra açılan sayfadan AIESEC global portalında bir profil oluşturun.

2. PROJENİ BUL

Arama sonuçlarını filtreleyin, yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en çok uyan projelere başvurun.

3. MÜLAKAT

Proje başvurularınızı tamamladıktan sonra, mülakat süreçlerinizi organize etmek üzere çalışmalara başlıyoruz.

4. PROJEYE GİDİŞ

Tebrikler, mülakatı başarıyla geçtiniz! Bu aşamadan itibaren sizi tecrübenize en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

6-12 ve 13-26 hafta arası süren Global Talent projeleri için  1250 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 27-78 hafta arası süren Global Talent projeleri için ise 1500 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 

Stajınız süresince sunulan seminer, kişisel gelişim takibatı, vize sürecindeki yardımlar gibi AIESEC tarafından sunulan tüm hizmetleri kapsar.

Konaklama seçenekleri stajdan staja değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından stajınız süresince tahsis edilen bir evde kalabilirsiniz.

Stajlara yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre başvurabilirsiniz.

Kısa ve orta dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve uzmanlaşmak istediğiniz alanda bilginizin olması yeterlidir.

Uzun dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum C1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve profesyonel iş deneyiminizin olması yeterlidir.

Global Talent Başvuru Formu

Açık Rıza Metni'ni okudum onaylıyorum.
Aydınlatma Metni'ni okudum onaylıyorum.
Çerez Politikaları'nı okudum onaylıyorum.