fbpx

Global Talent

Global Talent, üniversite öğrencileri veya mezun gençlerin uzmanlaşmak istedikleri alanlara uygun olarak yurt dışında profesyonel bir tecrübe edinmelerini amaçlayan uluslararası bir programdır. Teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile adaylar start-up, iş geliştirme merkezleri ve uluslararası firmalarda yetkinliklerine uygun olarak kazandıkları bu profesyonel tecrübenin yanında uluslararası bir çalışma ortamında bulunarak iş hayatında rakiplerinden bir adım öne geçerler.

 • Global Talent

 • Uluslararası Bakış Açısı Kazanın.

  Yeni iş alanlarında deneyim kazanabilir, kültürler arası ihtiyaç duyulan becerilere sahip olursunuz ve şirketler için yeni bir perspektif yaratabilirsiniz.

 • Kendinize En Uygun İşi Bulun.

  Farklı sektörler içinde fırsat havuzumuz gittikçe artıyor; özgeçmişinize ve deneyimlerinize en uygun olanı bulacağınızdan eminiz.

 • Profesyonel Bir Avantaj Elde Edin.

  İş ortaklarımız, sizi akranlarınızdan önde tutmak için zenginleştirici bir deneyim sunmaya kendini adamıştır.

blank
blank
blank

Kendinize Neler Katabilirsiniz?

İletişim Yeteneği
Çeşitliliklerle dolu bir ortamda iletişim yeteneğinizi geliştirip, etrafınızdaki insanları güçlendireceksiniz.
Tecrübe
Uluslararası stajlar, teorik bilgi birikiminizi en iyi şekilde uygulamalı olarak geliştirebileceğiniz çalışma ortamlarıdır.
Dünya Vatandaşlığı
Farklı bir ülkede uzun süre kalmak, o ülkeyi tanımayı ve küresel meseleler hakkında farkındalık yaratarak, sizi bir dünya vatandaşı haline getirmeyi sağlar.
Kişisel Farkındalık
Yurt dışında staj yapmak kendi değerlerinizi ve tutkularınızı keşfetmenizi sağlar. Bu sayede kişisel farkındalığınız artar.

Desteğimizle Rahat Hissedin

 • LOJİSTİK DESTEĞİ

  Deneyiminizden ve gidiş talimatlarından önce doğru vize, geliş hava alanı karşılaması bilgilerini edinin.

 • BELİRLİ İŞ TANIMI

  İlk gün işyerinize eşlik edeceğiz, böylelikle iş tanımınızı ve hedeflerinizi netleştirir ve iş yerinizle çalışma saatleri hakkında beklenti yönetimi yaptığınızdan emin olursunuz.

 • GÜVENLİ YAŞAM KOŞULLARI

  AIESEC’e katılmak için hayat ve sağlık sigortası zorunludur. Konaklama ve temel yaşam masrafları hakkında bilgi alacaksınız.

 • ÖĞRENME TECRÜBESİ

  Beklenti yönetimi yaparız, kültürel farklılıklar ve deneyim için hazırlık sağlarız ve deneyimlerden önce ve deneyim sırasında öğrenme alanlarını kolaylaştırırız.

4 Adımda Global Talent

 • 1. KAYIT OL

  Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra açılan sayfadan AIESEC global portalında bir profil oluşturun.

 • 2. PROJENİ BUL

  Arama sonuçlarını filtreleyin, yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en çok uyan projelere başvurun.

 • 3. MÜLAKAT

  Proje başvurularınızı tamamladıktan sonra, mülakat süreçlerinizi organize etmek üzere çalışmalara başlıyoruz.

 • 4. PROJEYE GİDİŞ

  Tebrikler, mülakatı başarıyla geçtiniz! Bu aşamadan itibaren sizi tecrübenize en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Global Talent için AIESEC’e ödenen danışmanlık ücreti ne kadardır?
6-12 hafta arası süren Global Talent projeleri için 4800 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır, 13-26 hafta arası süren Global Talent projeleri için 6000 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 27-78 hafta arası süren Global Talent projeleri için ise 7200 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır.
Danışmanlık ücreti neleri kapsıyor?
Stajınız süresince sunulan seminer, kişisel gelişim takibatı, vize sürecindeki yardımlar gibi AIESEC tarafından sunulan tüm hizmetleri kapsar.
Konaklama seçenekleri nelerdir?
Konaklama seçenekleri stajdan staja değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından stajınız süresince tahsis edilen bir evde kalabilirsiniz.
Staj başvuruları hangi tarihlerde oluyor?
Stajlara yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre başvurabilirsiniz.
Katılım koşulları nelerdir?
Kısa ve orta dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve uzmanlaşmak istediğiniz alanda bilginizin olması yeterlidir. Uzun dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum C1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve profesyonel iş deneyiminizin olması yeterlidir.

Global Talent Başvuru Formu

aiesec.org.tr/aydinlatma
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...