Global Teacher Nedir?

Global Teacher, öğretmenlik alanı öğrencileri veya bu alanda mezun olmuş gençlerin yurt dışındaki sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları veya uluslararası okullarda deneyim almaları için tasarlanmış 9-78 haftalık staj programlarıdır. Adaylar, gelişime açık ve uluslararası bir eğitim ortamında öğretme becerilerini uygulamalı geliştirecek fırsatlar edinirler. Kişisel gelişimin yanında, farklı bir kültürün toplumsal gelişimine katkıda bulunma ayrıcalığı kazanırlar.

#DünyaİçinLiderlik Hemen Başvuru Yap!
Global Teacher İçerik

Öğretmenliğe İlk Adımınız Atın!

Bireysel ve toplumsal gelişim adına önemli yere sahip olan öğretmenlik için profesyonel adımınızı yurt dışında atın.

Uluslararası Bir Tecrübe Edinin!

Öğretmenlik deneyiminizi yurt dışına taşıyarak farklı kültürlerdeki insanlara etki edinin! Farklı kültürlerin eğitim anlayışını görerek ufkunuzu genişletin.

Başkalarına İlham Olun!

Gelecekteki güçlü ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlayın ve onlara ilham kaynağı olun

Kendinize Neler Katabilirsiniz?

Çeşitliliklerle dolu bir ortamda iletişim yeteneğinizi geliştirip, etrafınızdaki insanları güçlendireceksiniz.

Uluslararası stajlar, teorik bilgi birikiminizi en iyi şekilde uygulamalı olarak geliştirebileceğiniz çalışma ortamlarıdır.

Farklı bir ülkede uzun süre kalmak, o ülkeyi tanımayı ve küresel meseleler hakkında farkındalık yaratarak, sizi bir dünya vatandaşı haline getirmeyi sağlar.

Yurt dışında staj yapmak kendi değerlerinizi ve tutkularınızı keşfetmenizi sağlar. Bu sayede kişisel farkındalığınız artar.

Desteğimizle Rahat Hissedin

LOJİSTİK DESTEĞİ

Deneyiminizden ve gidiş talimatlarından önce doğru vize, geliş hava alanı karşılaması bilgilerini edinin.

BELİRLİ İŞ TANIMI

İlk gün işyerinize eşlik edeceğiz, böylelikle iş tanımınızı ve hedeflerinizi netleştirir ve iş yerinizle çalışma saatleri hakkında beklenti yönetimi yaptığınızdan emin olursunuz.

GÜVENLİ YAŞAM KOŞULLARI

AIESEC’e katılmak için hayat ve sağlık sigortası zorunludur. Konaklama ve temel yaşam masrafları hakkında bilgi alacaksınız.

ÖĞRENME TECRÜBESİ

Beklenti yönetimi yaparız, kültürel farklılıklar ve deneyim için hazırlık sağlarız ve deneyimlerden önce ve deneyim sırasında öğrenme alanlarını kolaylaştırırız.

4 Adımda Global Teacher

1. KAYIT OL

Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra açılan sayfadan AIESEC global portalında bir profil oluşturun.

2. PROJENİ BUL

Arama sonuçlarını filtreleyin, yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en çok uyan projelere başvurun.

3. MÜLAKAT

Proje başvurularınızı tamamladıktan sonra, mülakat süreçlerinizi organize etmek üzere çalışmalara başlıyoruz.

4. PROJEYE GİDİŞ

Tebrikler, mülakatı başarıyla geçtiniz! Bu aşamadan itibaren sizi tecrübenize en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

6-12 ve 13-26 hafta arası süren Global Teacher projeleri için 1250 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 27-78 hafta arası süren Global Teacher projeleri için ise 1500 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 

Ödediğiniz danışmanlık ücreti stajların çoğunda konaklama ve stajdan staja değişmek üzere 1 öğün yemeğinizi, AIESEC tarafından sunulan tüm seminer ve servisleri karşılamaktadır.

 

Konaklama seçenekleri projeden projeye değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından projeniz süresince tahsis edilen bir evde, proje arkadaşlarınızla veya yalnız olarak kalabilirsiniz.

Stajlara yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre başvurabilirsiniz.

Kısa ve orta dönem Global Teacher stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız, dil öğretecek seviyede yetkinliğinizin ve dil alanında geçmişinizin olması yeterlidir.

Uzun dönem Global Teacher stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız, dil öğretecek seviyede yetkinliğinizin ve öğretmenlik alanında iş deneyiminizin olması yeterlidir.

Global Teacher Başvuru Formu

Açık Rıza Metni'ni okudum onaylıyorum.
Aydınlatma Metni'ni okudum onaylıyorum.
Çerez Politikaları'nı okudum onaylıyorum.