Global Volunteer

Global Volunteer, Küresel Amaçlara katkı sağlayan uluslararası en büyük programdır. Dünya sorunlarına etki etmek isteyen gençlere liderlik becerileri kazandırmak, böylece bireysel etki alanlarını genişletmek için tasarlanmış kültürler arası bir tecrübedir. Global Volunteer ile 6-8 hafta arasında yurtdışında gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine katılım gösterin, pratik deneyim kazanın, konfor alanınızın dışına çıkın, farklı kültürler tanıyın, kendi kültürünüzü tanıtın; kendinizi ve dünyayı keşfedin. Yaşayarak öğrenin. 

Farklı Kültürleri Tanıyın.

Global Volunteer, bambaşka bir ülkede yaşama ve gönüllü olma deneyiminin yanında, farklı kültürleri tanıma ve dünyanın birçok ülkesinden arkadaş edinme fırsatı sağlar.

Dünyaya Etki Edin.

Dünyada bir fark yaratabilirsiniz! Küresel Hedeflerden ilgi duyduğunuz hedefe ilişkin dünyanın çeşitli ülkelerindeki sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak dünya sorunlarına birebir etki etme şansı yakalayın.

Konfor Alanınızın Dışına Çıkın.

Yeni kültürleri yakından tanırken farklı ortamları tecrübe ederek, kişisel potansiyelinizi artırın. Günlük rutinlerinizin dışına çıkıp liderlik becerilerinizi zorlayıcı ortamlarda test edin ve dünyanın başka ülkelerinden gelen diğer gençlere ilham verin!

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları

AIESEC TÜRKİYE

Global Volunteer Nedir?

Dünya çapında Global Volunteer projeleri yapıyoruz çünkü AIESEC olarak dünya için genç liderlerin gelişimini destekliyoruz. Bu nedenle tüm projelerimizi Birleşmiş Milletlerin belirlediği Küresel amaçlara hizmet edecek şekilde tasarlıyoruz. Küresel amaçlar evrensel bir eylem çağrısıdır ve biz de AIESEC olarak Global Volunteer programı ile 9 Küresel Amaca hizmet ediyor, 2030 yılına kadar hedeflere ulaşmak ve dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek amacıyla bir gençlik hareketi yaratmak istiyoruz. 
AIESEC TÜRKİYE

Kendinize Ne Katacaksınız?

Çevre Güçlendirme
Kendilerinden daha büyük bir amaca hizmet için bir araya gelen dünya gençleriyle etkileşimde olarak kendinizi ve etrafınızdaki insanları güçlendirirsiniz.
Çözüm Odaklı Olmak
Yurt dışında gönüllü olmak kolay bir tecrübe değildir, zorluklara karşı dayanıklılık gerektirir. Bu tecrübe sayesinde çözüm odaklı olmayı öğrenirsiniz.
Kişisel Farkındalık
Konfor alanınızı terketmek, duyduklarınızdan fazlasını görmek size yeni dünyalar açacak. Değerlerinizi keşfedecek, kişisel farkındalığınızı artıracaksınız.
Duyarlı Bir Dünya Vatandaşı
Dünya sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, etkinizi gerçek zamanlı olarak görmek, dünyayı gerçekten değiştirebileceğinizi farketmenizi sağlayacak. Duyarlı bir dünya vatandaşı olmak için ilk adımı atacaksınız.
 • 1. KAYIT OL

  Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra açılan sayfadan AIESEC global portalında bir profil oluşturun.

 • 2. PROJENİ BUL

  Arama sonuçlarını filtreleyin, yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en çok uyan projelere başvurun.

 • 3. MÜLAKAT

  Proje başvurularınızı tamamladıktan sonra, mülakat süreçlerinizi organize etmek üzere çalışmalara başlıyoruz.

 • 4. PROJEYE GİDİŞ

  Tebrikler, mülakatı başarıyla geçtiniz! Bu aşamadan itibaren sizi tecrübenize en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Global Volunteer için AIESEC’e ödenen danışmanlık ücreti ne kadardır?
Global Volunteer projeleri için 800 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır.
Danışmanlık ücreti neleri kapsıyor?
Ödediğiniz danışmanlık ücreti projelerin çoğunda konaklama ve proje masraflarınızı, projeden projeye değişmek üzere 1 öğün yemeğinizi, AIESEC tarafından sunulan tüm seminer ve servisleri karşılamaktadır.
Konaklama seçenekleri nelerdir?
Konaklama seçenekleri projeden projeye değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından projeniz süresince tahsis edilen bir evde, proje arkadaşlarınızla veya yalnız olarak kalabilirsiniz.
Projelere hangi tarih aralığında katılabilirim?
Projelere yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre katılım gösterebilirsiniz.

Global Volunteer Başvuru Formu

TOP