fbpx

Global Volunteer

blank

Global Volunteer, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayan uluslararası en büyük gençlik programıdır. Dünya sorunlarına etki etmek isteyen gençlere liderlik becerileri kazandırmak, böylece bireysel etki alanlarını genişletmek için tasarlanmış kültürlerarası bir tecrübedir. Global Volunteer ile 6-8 hafta arasında yurtdışında gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine katılım gösterin, pratik deneyim kazanın, konfor alanınızın dışına çıkın, farklı kültürler tanıyın, kendi kültürünüzü tanıtın; kendinizi ve dünyayı keşfedin. Yaşayarak öğrenin.

Tüm projelerimiz Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde yapılıyor!

Farklı Kültürleri Tanı!

Farklı Kültürleri Tanı!

Global Volunteer, bambaşka bir ülkede yaşama ve gönüllü olma deneyiminin yanında, farklı kültürleri tanıma ve dünyanın birçok ülkesinden arkadaş edinme fırsatı sağlar.

Dünyaya Etki Et!

Dünyaya Etki Et!

Dünyada bir fark yaratabilirsiniz! Küresel Hedeflerden ilgi duyduğunuz hedefe ilişkin dünyanın çeşitli ülkelerindeki sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak dünya sorunlarına birebir etki etme şansı yakalayın.

Konfor Alanının Dışına Çık!

Konfor Alanının Dışına Çık!

Yeni kültürleri yakından tanırken farklı ortamları tecrübe ederek, kişisel potansiyelinizi artırın. Günlük rutinlerinizin dışına çıkıp liderlik becerilerinizi zorlayıcı ortamlarda test edin ve dünyanın başka ülkelerinden gelen diğer gençlere ilham verin!
blank
blank
blank

Neden Global Volunteer tecrübesi sağlıyoruz?

Dünya çapında Global Volunteer projeleri yapıyoruz çünkü AIESEC olarak dünya için genç liderlerin gelişimini destekliyoruz. Bu nedenle tüm projelerimizi Birleşmiş Milletlerin belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na hizmet edecek şekilde tasarlıyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları evrensel bir eylem çağrısıdır ve biz de AIESEC olarak Global Volunteer programı ile 9 Sürdürülebilir Kalkınma Amacına hizmet ediyor, 2030 yılına kadar hedeflere ulaşmak ve dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmek amacıyla bir gençlik hareketi yaratmak istiyoruz. 

 • Kayıt Ol

  Hemen alttaki formu doldur ve kaydını oluştur!

 • Projeni Bul

  Sana atanan danışmanınla beraber, en uygun projeyi ara!

 • Mülakat

  Projeye başvurunu tamamladıktan sonra, mülakata hazırlan!

 • Projeye hazırlan!

  Her şey bitti, artık projeye ve gideceğin ülkeye hazırlanmaya başla!

Global Volunteer için AIESEC’e ödenen danışmanlık ücreti ne kadardır?
Global Volunteer projeleri için 4000 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır.
Danışmanlık ücreti neleri kapsıyor?
Ödediğiniz danışmanlık ücreti projelerin çoğunda konaklama ve proje masraflarınızı, projeden projeye değişmek üzere 1 öğün yemeğinizi, AIESEC tarafından sunulan tüm seminer ve servisleri karşılamaktadır. Hem kendi ülkenizdeki hem de yurtdışındaki AIESEC üyelerimiz, projeniz için ayrılmadan önce ve siz yurtdışındayken yolun her adımında senin için orada olacak. Lojistik destek: Deneyiminizden önce doğru vize, varış karşılama bilgilerini ve deneyim sonrası ayrılış talimatlarını almanızı sağlıyoruz. Belirli aktivite tanımı: İlk gün proje yerine kadar size eşlik ediyoruz, proje detaylarının ve hedeflerinizin net olduğundan ve proje saatlerinin/süresinin ilk tanımla uyumlu olduğundan emin oluyoruz. Güvenli yaşam koşulları: Yoksa konaklama ve diğer temel yaşam maliyetleri hakkında detaylı şekilde bilgilendirileceksiniz. Öğrenme deneyimi: Deneyimler öncesi ve sırasında net beklentiler belirler, kültürel hazırlık sağlar ve öğrenme alanlarını kolaylaştırırız.
Konaklama seçenekleri nelerdir?
Konaklama seçenekleri projeden projeye değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından projeniz süresince tahsis edilen bir evde, proje arkadaşlarınızla veya yalnız olarak kalabilirsiniz.
Projelere hangi tarih aralığında katılabilirim?
Projelere yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre katılım gösterebilirsiniz.

Global Volunteer Başvuru Formu

aiesec.org.tr/aydinlatma
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...