Eğitmek, eğitilmek kişinin kendine katkı sağlayabildiği en geniş alandır. Bu sayede farkında olmadan bile değiştiğinizi görürsünüz. Teknolojiyi yakalayabilmek, katıldığınız ortamlarda varlığınızı hissettirebilmek için öncelikle kendinize olan güveninizi yenileyebilmek için eğitim şarttır. Bu işe de staj eğitimden başlayabilirsiniz. Nasıl olacak ki? Diye aklınızdan geçiyor ise karamsarlığa kapılmayın sizin için staj imkânı sağlayan global entrepreneur ile tanışın.

Gönüllü Çalışma İle Kazanacaklarınız

Ulusal bir site olan ve birçok alanda farklı kültürlere ev sahipliği yapmanızı sağlıyor. Oldukça avantajlı bir durum olan gönüllü staj farklı ülkeleri de keşfetmenizi sağlıyor. Gönüllü çalışma ile yurtdışında oluşturulmuş sosyal sorumluluk projelerinde yer alabiliyorsunuz. Üstelik normal şartlar altında gitme şansınız olmayan yerlere tek başınıza değil topluluk ile gidererek yeni kültürleri tanımanızı sağlıyor. Üstelik kısa bir süreliğine de değil. 4 ya da12 hafta gibi bir süre yurt dışında konaklama şansına sahipsiniz. Global entrepreneur ile tanışmışsanız çok şanslısınız demektir.

Gönüllü Staj İle Sorunların Çözümlerinde Yer Alın

Gönüllü staj AIESEC programlarından sadece biridir. Bu sebeple katıldığınız her proje size artı olarak döner. Karşılaştığınız, ülkeniz içi sorun olmuş ve çözüm için de bir şeylerin yapılması beklendiği konularda sizde bu sorunlar karşısında çaresiz değil çözümlü olarak durabilirsiniz. Yeni tanıdığınız kişilerden farklı şeyler öğrenip, öğretebilirsiniz. Farklı bölgeler, farklı insanlar, farklı kültürler sizi rutin yaşantınızdan alıp bambaşka evrelere götürür. Yeni başlayacağınız bir işte de size olumlu yanıtlar gelmesine neden olur. Gönüllü çalışma ile kazanacağınız çok şey var.

Gençlikle Bir Adım Daha Atın

Gönüllü çalışma genç nesil ağırlıklıdır. Global volunteer boş işlerle değil dünya çapında ihtiyaç olan ve çözümü bulunmamış projeler üzerinde çalışır. Sosyal sorumluluk projelerinin de amacı budur. Kısaca gençlik harekâtı olarak da adlandırılan bu durum ile 2030 yılına kadar belirlenmiş hedef doğrultusunda yaşanabilir alanlar yaratmak amaçlı çalışır. Sizde bu düzenin bir parçası olabilirsiniz. Kısa zamanda çok işler başarabilmenin en pratik yöntemidir.

Gönüllü Staj Kişide Heyecan Uyandırır

Alıştığınız ve yaşadığınız ortamları yaklaşık bir süreliğine terk etmek kişiye ilk başta heyecan, sonrasında korku verir. Çekinirsiniz yabancı insanlardan ve ortamdan. Fakat bu durum sadece ilk hafta için geçerlidir. Yavaş yavaş ortamanız değişir ve güzel arkadaşlıklar etmiş olursunuz. Ve bir bakarsınız kocaman bir aileniz olmuş. Ailenizle birlikte sosyal sorumluluk projelerinde yer almak ruhunuza iyi gelecektir. Hem kendiniz hem de çevrenizdekiler için iyi bir şeyler yaptığınızı bilmek sizde heyecan uyandırır ve daha çok insanın hayatına olumlu olarak dokunuşlar yapmak istersiniz.

Global Volunteer Size Sağladığı İmkanlar

Gönüllü çalışma ile hayatınız tamimiyle bambaşka bir hal alabilir. Sosyal sorumluk projelerine katılmak için ödemeniz gereken oldukça cüzi bir miktarda ücret vardır. Bu ücret içerisinde konaklama ihtiyaçlarınız, projeler için gerekli olan masraflar, projeden projeye göre bir öğünlük yemeğiniz karşılamaktadır. Dilerseniz projelerinizi yurtta, arkadaşlarınızla birlikte bir evde ya da yalnız olarak sürdürebilirsiniz. Bütün imkânlar size sunulmaktadır. Gönüllü çalışma hayatınızın dönüm noktası olabilir. Yeni ufuklar, yeni insanlar her şey değişebilir. Projelere her yıl yenisi eklenmesi sebebiyle dilediğiniz zaman katılım sağlayabilirsiniz. Gidebileceğiniz 127 ülke, 33571 sosyal sorumluluk projesi, 30464288 açık pozisyon bulunmaktadır. Seçim sizin dilediğiniz zaman başvuru yapabilir, önce kendi hayatınızdan başlayarak sonrasında başkalarının da hayatlarında başlangıç olabilirsiniz. Hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek projeler ile çevrenize ve ailenize de örnek bir vatandaş portresi çizin.