Öğrenci Staj Programı

Öğrenci Staj Programı

Belli bir eğitim ve öğretim döneminden geçen öğrencilerin almış oldukları eğitimlerini tamamlamaları için belli konularda staj yapmaları gerekiyor. Yapacakları bu stajlar neticesinde ise mezuniyet gerçekleştirerek diplomalarını alabiliyorlar. Öğrencilerin yapacakları stajlar almış oldukları eğitimlerin pratik anlamda idrak edilmesini sağladığı için oldukça önemlidir. Bu nedenle staj programları öğrencilerin gelecekteki mesleklerine direk etki etmesi nedeni ile büyük önem verilmesi gereken bir konu olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle www.aiesec.org.tr/global-talent sitesi öğrencilerin staj yapmaları konusunda hizmet veriyor. Önemli olan öğrencilerin yapacakları stajlarda zaman geçirmek değil zamanı mesleki ve eğitim anlamında verimli geçirmektir.

 

 

 

Öğrenci Staj Programı Özellikleri Nelerdir?

Öğrenci Staj Programı Özellikleri Nelerdir?

Sunulan staj programlarının birçok özelliği mevcut.Eğitim stajları, Yönetim stajları ve Teknik stajlar olmak üzere üniversitelerin özellikle endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, yazılım mühendisliği, İİBF ve Eğitim fakültesi öğrencileri öncelikli olarak staj programları sağlamaktayız. Sunulan öğrenci staj programı yurt dışında yaklaşık olarak 3 – 12 ay süren bir eğitimdir. Bu program ile öğrencilerin yurt dışı staj tecrübesi almaları sağlanıyor. Bu eğitim ile birlikte aynı zamanda öğrencilerin zayıf ve güçlü yönlerini tespit etmeleri açısından oldukça önemlidir. Yurt dışı eğitim programı olmasından dolayı öğrencilerin bu programlara katılmaları ile birlikte farklı kültürler ile tanışma ve kendi kültürlerini yabancı kültürlere tanıtma imkanı sağlıyor.

 

 

 

Yurtdışı Staj İmkanlarının Faydaları Nelerdir?

Yurtdışı Staj İmkanlarının Faydaları Nelerdir?Gençlere sunulan yurtdışı staj imkanları ile gençler farklı kültürleri tanıma ve kültürler hakkında bilgi sahibi olma ve kendi kültürlerinin de başka kültürler tarafından tanınmasına imkan sağlıyor. Bu sayede öğrenciler dünyanın birçok yerinden farklı kültürlerden diğer öğrenciler ile arkadaşlık kurabiliyorlar. Çalıştığı alanda, kendisini geliştirerek uluslararası ortamda Öğrencilere verilen öğrenci staj programı imkanı aynı zamanda öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda dünya genelinde küresel anlamda sosyal sorumluluk projelerine katılım sağlayarak ulaşmak istedikleri hedeflerine daha kolay ulaşmaları açısından büyük bir fırsat öne sunuyor. Uluslararası bakış açısı kazanarak yeni iş alanlarında deneyim kazanabilir, kültürler arası ihtiyaç duyulan becerilere sahip olursunuz ve şirketler için yeni bir perspektif yaratabilirsiniz. Gençlerin yeni kültürleri tanımaları ile birlikte kendi potansiyellerinin de farkına varmalarını ve bu potansiyellerin üzerine çıkmaları için yeterli motivasyonu sağlamaları da sağlanıyor. Öğrenciler bu eğitim ile birlikte hem kendileri ilham alabiliyor hem de dünyanın birçok yerinden gelen diğer öğrencilere de ilham kaynağı olabiliyor. Öğrenci staj programı hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Girişimciliğe Atılan Önemli Bir AdımGirişimciliğe Atılan Önemli Bir Adım


Yurtdışı stajının vermiş olduğu en büyük tecrübe öğrencilere girişimci ruhu kazandırmasıdır. Girişimci ruhunun kazandırılmasındaki en büyük önem öğrencilerin kendi ülkelerinde ya da uluslar arası alanda yapacakları işlerde başarılı olmaları için oldukça büyük bir etki yapmasıdır. Bu nedenle bu stajın öğrencilerin iş kariyerlerinin temelini atması bakımından oldukça önemli olduğu bir gerçektir. www.aiesec.org.tr/global-entrepreneur sitesinden ulaşabilirsin.

 

 

 

 

Sizde Kaliteli Bir Staj için Geç Kalmayın

Sizde Kaliteli Bir Staj için Geç Kalmayın

Site eğitim ve öğretimleri içerisinde staj yapması gereken öğrencilere en iyi staj imkanı sunması açısından oldukça önemli hizmetler sunuyor. Staj verilirken hem uluslar arası deneyim hem de öğrencilerin gelecek için sağlam temeller atılması sağlanıyor. Sunulan eğitimlerde aynı zamanda yabancı dil konusunda da tecrübe edilmesi sağlanıyor. Bu durum öğrencilerin hem staj işlemlerine hem de yabancı dillerinin gelişmesine imkan sağlaması açısından oldukça önemli.

 

 

 

 

 

Mesleki Bağlantıların GüçlendirilmesiMesleki Bağlantıların Güçlendirilmesi


Siteye giriş yapıldığında sitenin sunmuş olduğu staj olanaklarından yararlanmak için ana sayfada yer alan başvuru formunun doldurulması gerekiyor. Öğrenciler bu stajlar ile birlikte mesleki bağlantılarının da güçlenmesini sağlayabiliyorlar. Böylelikle ilerleyen yıllarda mesleki anlamda atacakları adımlarda kendileri güveni tam olarak hamle yapabileceklerdir. Başvuru formu ile birlikte bu imkanlardan yararlanmak mümkün.