Özellikle 2. dünya savaşından sonra dünyada toplumlar eşit şartlar altında yaşamamaya başlamıştır. Sömürgeciliğin artmasının sebebiyle pek çok toplum zor şartlar altında yaşamaktadır. Bu toplumlara çözüm olmak isteyen insan sevgisi ile yaşayan bireyler de sosyal yardım toplulukları kurarak bu insanlara ve toplumlara yardım etmeye başlamışlardır. Bu topluluklar sosyal sorumluluk kampanya örnekleri ile kendilerinin yapmış oldukları proje ve kampanyaları insanlara anlatarak onların da içlerinde bulunan insan sevgisini ortaya çıkartmaya çalışmakta ve onlarla beraber daha büyük projelere imza atmaya çalışmaktadırlar.

AIESEC İle Daha İyi Bir Geleceğe

Sosyal topluluklardan en büyüklerinden ve uluslararası olanı AIESEC’tir. AIESEC 1948li yıllarda kurulmuş olan ve günümüze kadar yaptığı sosyal sorumluluk kampanya örnekleri ile pek çok insana ilham kaynağı olmuş ve yeni toplulukların kurularak bu gönüllülük gerektiren projelerin daha da artmasını ve daha çok insanın gönüllü olmasını sağlamıştır. Uluslararası projeler düzenleyen AIESEC bütün dünyaya hitap eden bir yardım kuruluşudur. Sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi almak isteyenler www.aiesec.org.tr sitesine girerek ve Global Volunteer kısmına tıklayarak program ve projeler hakkında geniş bilgiye sahip olabilirler. Kısacası AIESEC gençlere ve ihtiyaç sahipleri insanlara her türlü yardımı yaparak dünyada kalıcı izler bırakmaya ve geleceği birlik, beraberlik ve kardeşlik ilkeleri üzerine kurmaya çalışan bir yardım kuruluşudur. Sizde geleceğe katkıda bulunmak, ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunmak ve onlara umut olmak istiyorsanız AIESEC’in pek çok projesine katılabilir hatta kendi projelerinizden bahsederek bunları da AIESEC ile beraber hayata geçirebilirsiniz.

Global Talent İle Staj

Sosyal yardım projeleri dışında yurt dışında staj yapmak isteyen gençler için de yardımcı olan AIESEC pek çok öğrenciye farklı ülkelerde ve profesyonel şirketlerde staj ayarlayarak gençlerin parlak bir kariyere sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Üniversite öğrencileri veya mezunlarının AIESEC ile yurtdışında staj yapmak için gerekenler ne sorusuna en iyi cevabı https://www.aiesec.org.tr/ sitesine girerek Global Talent kısmından alabilirsiniz.

Uluslararası Bir Bakış Açısı Kazanın

AIESEC ile yurt dışında sosyal sorumluluk projelerine katılan veya staj yapan öğrencilerin kazanımlarının başında uluslararası bir bakış açısı yer almaktadır. Pek çok farklı kültürü tanıma fırsatı bulan bireyler burada farklı insanlarla farklı olaylar üzerinde etkileşime geçerek kendi hayat görüşlerini genişleterek uluslararası bir bakış açısı kazanacaklar ve daha geniş ve yaratıcı bir şekilde düşünmeye başlayacaklar.

Stajlara ve Projelere Katılım İçin Gerekenler

AIESEC’in internet adresinden stajlara veya projelere ait olan formları doldurarak istediğiniz proje veya stajı seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise AIESEC danışmanı iletişime geçecek ve kendisine uygun proje ve staj fırsatlarını bulmasında yardımcı olacak. Proje ve staj fırsatlarına aiesec.org dan başvurarak mülakat sürecine girebilirsiniz Mülakatı geçebilme başarısı gösteren bireyler artık programlara katılmaya hazırdırlar ve yurt dışına çıkmak için hazırlıklara başlayabilirler.