Pek çok kişi son zamanlarda sosyal sorumluluk projeleri gönüllü olmak istiyorum talebiyle gerek internet üzerinden gerekse direk kurumla görüşmeye giderek başvurularda bulunuyor. Kişilerin sosyal sorumluluk projeleri gönüllü olmak istiyorum talebini kurumlar değerlendiriyor ve her kurum bu kişilere neden sorusunu soruyor. İnsanların çoğu bu projelere katılarak ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek ve dünyayı daha yaşanabilir hale getirerek herkesin eşit şartlar altında yaşamasına katkıda bulunmak olduğunu söylüyor. Bu da gösteriyor ki her geçen gün insanlar daha iyi bir dünya için bir şeyler yapmak istiyor ve harekete geçiyor. Bu projeler kapsamında şu ana kadar pek çok yardım düzenlendi ve halen düzenlenmeye devam ediyor. Dünyanın iyilikle ve birlik beraberlikle daha iyi bir yer olacağına inanan insanlar bu projelerde gönüllü olarak yer alıyor ve pek çok projenin altına imza atarak dünyaya kalıcı izler bırakıyorlar.

 Bazı Gönüllü Yardım Kurulıuşları

Gönüllü olan kişilerin katılabileceği bazı yardım kuruluşları.

LÖSEV

TEMA

TÜRKİYE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI(TEGV)

TÜRKİYE EĞİTİM VAKFI(TEV)​​​​​​​

AIESEC TÜRKİYE​​​​​​​

GREENPEACE TÜRKİYE​​​​​​​

 AIESEC Türkiye İle Projelere Katılın

AIESEC çok uzun yıllardır hizmet veren, 2. dünya savaşından sonra kurulmuş ve günümüze kadar sayısız yardım sosyal sorumluluk projelerine imza atmış, kendisini tüm dünyaya duyurmuş bir kuruluştur. AIESEC Türkiye ile ülkemizde bulunan öğrenciler de bu projelere katılabilirler ve dünyayı daha yaşanabilir bir yer haline getirebilirler. AIESEC Türkiye ile bu projelere katılan öğrencilerin bu projeler kapsamında kendilerini keşfettikleri, proje sonunda kendilerine daha çok güvenen ve liderlik yeteneğine sahip bireyler haline geldikler ve sorunlara, hayata karşı sürekli pozitif bakarak yaratıcı ve çözümler ürettiği görülmektedir. Sizde AIESEC ile gönüllü olabilir ve pek çok yardım kampanyasına katılabilirsiniz. Ayrıca AIESEC yardım kuruluşu olmasının yanında gençler için iş fırsatları da sunmaktadır. Bu açıdan öğrenciler için çok faydalı bir kurum olan AIESEC’te öğrenciler hem projelere katılarak sosyalleşip farklı deneyimler kazanabilirler hem de eşsiz iş fırsatlarından yararlanarak kariyerlerinde çok iyi yerlere gelebilirler.

 Katılım İçin Gerekenler

Katılım için AIESEC’in websitesinden Global Volunteer kısmında bulunan formu doldurmanız ve katılamak istediğiniz projeyi seçtikten sonra mülakata katılmanız gerekmektedir. Mülakatları geçtikseniz sonrasında artık projeye katılmaya hazırsınız demektir.

 Size Faydaları

Yurtdışı imkanı sunan AIESEC size uluslararası bir bakış açısı kazandıracak ve sizin yabancı dilinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Bunun yanında farklı milletlerden gençlerle bir araya gelerek yeni arkadaşlıklar kurabilecek ve yeni kültürler öğrenebileceksiniz.