Uluslararası Gönüllü ÇalışmaDünyanın önemli noktalarında önemini ispatlamış olan AIESEC gençlerin önüne birçok fırsatları açan ve gelişmeyi hedefleyen bir programdır. Konuk programları, staj programları ve daha pek çok programı ile her sene gençleri uluslararası gönüllü çalışma programlarına sevk eden AIESEC kültürel miras paylaşma yolunda dünyaya ve gençlere birçok katkı sağlıyor. İnsanlara ulaşmak konusunda gözle görülür bir başarısı bulunan AIESEC kurmuş olduğu platform sayesinde her ülkeden üyesi bulunuyor.

Hedeflerini büyütmeye devam eden AIESEC platformunun sosyal medyada da ünü oldukça artmış bulunuyor. Böylelikle dünyanın farklı yerlerine her sene çok daha yüksek sayılarda uluslararası gönüllü çalışma adayları gönderiyorlar. Gidenlerin yayınlamış olduğu çeşitli hikayeler ile deneyimlerini paylaştığı birçok platform oluyor olması AIESEC ailesini her geçen gün büyütüyor. Üyelik işlemleri gerçekleştirildikten sonra uluslararası gönüllü çalışma programlarından herhangi birine katılım gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Üyelikte girilen bilgilere ve seviyeye göre çeşitli uluslararası staj programları da AIESEC üyelerine açık bulunuyor.

 

Uluslararası Gönüllü Çalışma AIESEC

 

AIESEC gönüllü çalışmalarını Türkiye içerisinde değil uluslar arası platformda gösteren bir kuruluş olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Sitesi üzerinden vermiş olduğu uluslararası gönüllü çalışma programları hakkındaki bilgiler insanların AIESEC platformuna yönelimini arttırıyor. Gönüllü çalışma için katılım gösterilebilecek olan birbirinden ayrı üç farklı program yer alıyor. Bu programlar ile AIESEC platformuna üye olanlar birbirleri arasında iletişimlerle gönüllü çalışma programları gerçekleştirebiliyorlar. Gerek misafir olarak bir yere gitme olsun gerekse misafir alma olsun bu gibi uygulamalarında yer aldığı AIESEC iyi bir tanışma ve kaynaşma sistemini getirmiş oluyor.

 

 

 

 

Uluslararası Gönüllü Çalışma Programları AIESEC

Uluslararası Gönüllü Çalışma Programları AIESEC

 

AIESEC platformunun  gönüllü çalışma programlarının hemen hepsinde büyük bir kişisel gelişim kat edilmiş oluyor. Farklı ülkelere gönüllü olarak giden gençler birbirinden farklı deneyimler yaşayarak her alanda kendilerini test etme ve daha bilinçli bir birey olma fırsatı yakalıyorlar. Global Talent olarak geçen uluslararası gönüllü staj programları bulunan AIESEC platformundan birçok genç yararlanıyor. Çeşitli haftalarda en az 6 en fazla 78 olmak üzere mesleki deneyim kazanmak isteyenler farklı birçok noktada görev yapabiliyorlar. Her geçen gün staj sağlamış olduğu sektörü büyütmeye devam eden bu platform iş imkanlarını arttırıyor.

 

 

 

 

AIESEC Çalışma Aşamaları

AIESEC Çalışma Aşamaları

AIESEC ile nüllü çalışma programları imkanlarından yararlanmak isteyenlerin izlemesi gereken bir takım adımlar bulunuyor. Aynı adımlar uluslararası gönüllü çalışma isteyenler için de geçerli oluyor. Tek bir vizyon ile ilerlemekte olan AIESEC insanların kendi değerini anlaması adına her türlü unsuru katabilmelerini sağlamak için çeşitli imkanlar sunuyor. Bunlardan yararlanmak için ilk önce AIESEC sitesine girerek kayıt yapmak gerekiyor. Daha sonra ise uygun bir staj programı bulunup başvuruda bulunmak sonrasında beklemek gerekiyor. Staj da geçtikten sonra mülakat süreçleri başlıyor. Mülakat süreçleri organizasyonunu da ayarlayan AIESEC daha sonrasında mülakatı geçenleri staj programlarına gönderiyor.

 

 

 

AIECES Global Volunteer Başvuru

AIECES Global Volunteer Başvuru

 

AIESEC tarafından sağlanmakta olan stajların başvuruları her zaman yapılabiliyor. AIESEC platformuna üye olan ve uluslararası staj programları katılım göstermek isteyen herkes kayıt olma işlemini geçtikten sonra kendilerine uyan tarihler arasında staj bulma imkanına sahip oluyor. Staj başvurusu kabul edilen ve gerek uluslar arası gerekse gönüllü çalışma programları için konaklama yerleri ise her zaman farklılık gösteriyor. Bazı yerlerde aile yanı bazı yerlerde yurt ve bazı yerlerinde AIESEC tarafından tahsis edilen bir evde durulabiliyor. Bunların bilgisi staja gitmeden önce verilmiş oluyor. Buna göre gidiş kararı veriliyor.