AIESEC ÜYELİĞİ Hakkında

AIESEC’in bir parçası olmak, global düşünen genç liderlerin oluşturduğu büyük bir topluluğa girmektir. AIESEC’in üyelik fırsatından faydalanan gençler gönüllü çalışarak kendi potansiyellerini geliştirirken, topluma da pozitif etkide bulunurlar.Genç nesil olarak fırsatlarla dolu, yaşanabilir  bir Dünya yaratma şansına sahibiz. Günümüz genç nüfusunun ise uluslararası bakış açısına, pratik tecrübeler edinmeye ve liderlik vasıflarını geliştirmeye ihtiyacı var.

Dünyanın en büyük gençlik organizasyonuna üye olun!

uyelik

Potansiyelinizi tam olarak bulun

Takım oyununa dayalı yoğun deneyimlerimiz size büyümenizi sağlayan bir ortamda kişisel ve mesleki beceriler kazandıracaktır.

Hayat boyu süren bağlantılar kazanın

AIESEC'e katılarak, dünyanın dört bir yanındaki 40.000'den fazla üyeden biri olursunuz. Küresel sorunlara karşı duyarlı, tutkulu, aynı düşünen genç insanlarla iletişime geçin.

Dünyada etki yaratın

AIESEC üyesi olarak, eylemlerin çevrenizdeki insanlar üzerinde doğrudan etkisi vardır. Takım arkadaşlarınızı etkilemekten, topluluklarınızdaki değişikliği yönlendirmeye kadar, dünyayı şekillendirme olanakları elde edersiniz.

Kendinize Ne Katacaksınız?

Kendilerinden daha büyük bir amaca hizmet için bir araya gelen dünya gençleriyle etkileşimde olarak kendinizi ve etrafınızdaki insanları güçlendirirsiniz.

Yurt dışında gönüllü olmak kolay bir tecrübe değildir, zorluklara karşı dayanıklılık gerektirir. Bu tecrübe sayesinde çözüm odaklı olmayı öğrenirsiniz.

Konfor alanınızı terketmek, duyduklarınızdan fazlasını görmek size yeni dünyalar açacak. Değerlerinizi keşfedecek, kişisel farkındalığınızı artıracaksınız.

Dünya sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, etkinizi gerçek zamanlı olarak görmek, dünyayı gerçekten değiştirebileceğinizi farketmenizi sağlayacak. Duyarlı bir dünya vatandaşı olmak için ilk adımı atacaksınız.

LDM_Artboard 25

Neler Yapabilirsiniz ?

AIESEC, sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir - kar amacı gütmeyen bir amaçla faaliyet gösteren bir dernek. Her AIESEC ekibi ve üyesi, dünya için gençlik liderliği hareketimizi yaratmamızda rol oynamaktadır. Üyelik departmanlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin!

Gençler için Müşteri Tecrübesi

Şehrinizdeki gençleri yurtdışındaki deneyimlerimize bağlamak için destekleyin. Deneyimlerinden en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olmak için yurtdışı AIESEC ofisleri ve liderlik geliştirme modeliyle birlikte çalışacaksınız.

Kazanabileceğiniz yetenekler
Satış, müşteri hizmetleri, proje yönetimi becerileri

Firmalar için Müşteri Tecrübesi

Yerel şirketler veya kuruluşlar için satış departmanında çalışın. Kurumsal ilişkileri yönetirsiniz, kuruluşların nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinebilir ve stajyerinizin şehrinize yerleşmesine yardımcı olursunuz.

Kazanabileceğiniz yetenekler
Satış, müşteri hizmetleri, proje yönetimi becerileri

Pazarlama

İdeal müşterilerimizi ürünlerimize çekmek için yaratıcılık ve analitik becerilerinizi kullanarak stratejik kampanyalar oluşturun. Müşteri analizi ve beyin fırtınası yapabilir ve bunları gerçekleştirecek şekilde işbirliği yaparsınız.

Kazanabileceğiniz Beceriler: Marka yönetimi, veri analizi, sosyal medya becerileri

İnsan Kaynakları

Üyelerimizin gelişimini takip edeceksiniz. Eğitim geliştirme planları tasarlayacak, performansı izleyeceksiniz ve başarıyı kutlayacaksınız. İnsan gelişimini yakından gözlemleyecek ve raporlayabileceksiniz.

Kazanabileceğiniz beceriler
İletişim becerileri, performans yönetimi, insan ilişkileri

Finans

Operasyonel stratejilerimizin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamada kritik bir rol oynar. Mali durumu izleyecek, yatırım stratejileri sağlayacak, kanunlara ve iç politikalarımıza uyduğumuzdan emin olacak ve gelecekte de sürdürülebilir işler yaptığımızdan emin olacaksınız.

Kazanabileceğiniz beceriler:
Stratejik planlama, sürdürülebilirlik yönetimi, finansal yönetim

1. KAYIT OLUN

Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra, üye alım zamanı geldiğinde tanışma toplantısı ve mülakatlar için sizinle iletişime geçilir. 

2. MÜLAKAT

Başvurunuzu gönderdikten sonra başvuru yaptığınız AIESEC şubesi tarafından mülakata davet edilirsiniz. Mülakatlarda AIESEC yetkilileri tarafından kişisel yetkinlikleriniz ve becerileriniz değerlendirilir.

3. ÜYELİK

Bu aşamadan sonra AIESEC şubesi tarafından yetkinliklerinize uygun olarak bir takıma yerleştirilirsiniz. Takımlardan birine yerleştirilmenizden itibaren şube sorumlusu tarafından liderlik gelişiminiz takip altına alınır.

AIESEC üyesi olmak için ödenmesi gereken bir ücret var mı?

Hayır üyelik için herhangi bir ücret ödenmez.

 
 

Yurt dışı tecrübelerinden faydalanmak için üye olmak gerekli midir?

Hayır, yurt dışı programlarından faydalanmak için üye olmak gerekli değildir.

Üye olmak için belli kriterler var mıdır?

Üye olabilmeniz için 18-30 yaş aralığında olmanız gerekmektedir.

A webform by Podio - click here to get yours