Gençler ve yazları tatillerde staj yapmak, sosyal sorumluluk projelerine katılmak, gönüllü bir iş yapmak isteyenlerin yararlanabileceği AIESEC platformu sahip olduğu tek bir vizyon doğrultusunda ilerliyor. Dünyanın barışını sağlamak amacıyla kurulmuş olan bu platformda insanlar istedikleri zaman bir ülkeye giderek yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri katılımı gerçekleştirme fırsatı buluyorlar. Dünyanın geleceğini şekillendirme de her gencin bilinçli olması ve pozitif düşüncelere sahip olması gerektiğinin farkında olan ve kuruluş amacı bu olan AIESEC yurt dışında çalışmak üzere gönderdiği gençlerin bilinçlenmesinin de önünü açmış oluyor.

Genç ve dinamik olan insanların bu enerjilerini kullanabilmelerini sağlayan bir platform olması AIESEC’in birçok yurt dışı soysal sorumluluk projeleri gerçekleştirmesini de sağlamış oluyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde farklı kültür ve yaşantılarla gençlerin karşılaştırılmasında bir aracı rolü üstlenen ve yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek gidilen yerlere de yardımcı olan bu platform her geçen gün çok daha büyük yerlere ulaşım sağlıyor. Doğru ve güçlü bir geleceğe sahip olmak isteyen gençlerin buluşmak isteyeceği bir nokta olan AIESEC platformunun internet sitesinde düşünülen birçok sorunun cevabını bulabilmek gençler için mümkün oluyor.

AIESEC ile Yurt Dışında Çalışmak

AIESEC gençlerin doğru adımlar atabilmesinin önünü açmasının yanı sıra onlara yurt dışında çalışmak imkanları da sağladığından dil öğrenmelerinde, iletişim becerilerini yükseltmelerinde destek oluyor. Gençliği iyi bir gelecek yaratmada kilit nokta olarak görmekte olan AIESEC platformu içerisinde geleceğin mimarları olan gençlere her türlü destek sağlanabiliyor. Zaman zaman düzenlenen çeşitli yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri ve etkinlikleri sayesinde dünya vatandaşlığı oluşturulmaya çalışılıyor. Gençlere liderlik vasfı kazandırarak başkalarını etkileyebilme gücünü veren, iyi bir dil becerisi sağlayan ve böylelikle iş dünyasında da verimli gençler yetiştiren AIESEC platformu sayesinde üniversiteli gençler çok daha bilinçli bir konuma gelmiş oluyor.

AIESEC Yurt Dışı Sosyal Sorumluluk Projeleri

Çoğu ülkede birbirinden farklı ve herkese hitap edebilecek olan mesleklerde staj imkanı bulunuyor olan AIESEC platformunda aynı zamanda yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri katılımı gösterme fırsatı da doğuyor. Kendini dinamik hisseden ve tempoya ayak uydurabilecek olan gençler başvurularını gerçekleştirerek bu projelere katılıyorlar. Proje katılımlarında AIESEC platformu içerisinde konaklama gerçekleştirilecek yerler bulunuyor. Sosyal sorumluluk projesine ve yurt dışında çalışmak istenilen yere göre dil bilmek gerekli olduğu takdirde bunun uyarısını ve sınavını AIESEC platformu gerçekleştiriyor. Bu sınavı ve mülakatı geçenler giderek projelerin geliştirilmesinde hem kendileri hem de dünya adına destek olabiliyorlar.

AIESEC Kurumlar

AIESEC platformu içerisinde kurumlarda uluslar arası çalışma desteği kapsamında kendilerine yer bulabiliyorlar. Global Talent programı ile kurumlar AIESEC ile işbirliği yaparak bir yurt dışında çalışmak imkanı sağlayabiliyorlar. Bu durum şirketlere uluslar arası bir perspektif üzerinden bakılmasını da sağlıyor. Yeniliklere açık olan bu şirketlerin küresel bir güce sahip olmaları AIESEC Global Talent programı ile mümkün oluyor. İş yerindeki kültürünü arttırmak ve yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmek isteyen kurumlarda AIESEC’e üye olabiliyorlar.

AIECES Kurumsal Aşamalar

AIESEC ailesine kurumsal olarak katılım göstermek ve hem iş gücünü arttırmak hem genç ve dinamik insanları uygun fiyatlarla işe alım gerçekleştirmek hem de kolay ilerleyen bir süreçten faydalanmak isteyenler için çeşitli üyelik aşamaları bulunuyor. İşini küresel bir dünyaya sokarak yurt dışı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye gelen gençleri almak isteyen firmaların site içerisinden başvuru formunu doldurması gerekiyor. Daha sonra yurt dışında çalışmak isteyen gençler AIESEC platformu sayesinde kurumlarla iletişime geçiyorlar.