Yurt dışında çalışmak deneyim kazanmak ve kendi ülkesine döndüğünde rahat bir iş bulmak isteyen ya da yurt dışında kalıcı olarak çalışmak isteyen gençlerin önünü AIESEC programı açıyor. Dünyanın en büyük gençlik platformlarından birini oluşturan AIESEC programı her zaman gençlerin yurt dışında çalışmak fırsatı bulabileceği bir platformdur. Milyonlarca gencin bir araya gelmesini sağlayan bu program birçok şirket ve sivil toplum örgütleriyle iletişim halinde olarak gençlere yurt dışı yaz stajı ayarlayabiliyor.

Yıllardır gelişmiş olan bu program ile iletişime geçmek ve bilgi almak aynı zamanda başvurular gerçekleştirmek de oldukça kolay oluyor. AIESEC Türkiye internet sitesi sayesinde birçok bilgiye erişim sağlanabiliyor. AIESEC tarafından yurt dışında çalışmak üzere gönderilmiş olan birçok gencin hikayesi internet sitesi içerisinde yer alıyor ve buradan okunabiliyor. Çeşitli videolarla da gitmek isteyen gençlerin bilgilenmesini sağlayan ve bu şekilde iletişimi koparmayan AIESEC birçok personel tarafından yönetiliyor. Alanında uzman ve deneyimli olan bir ekip tarafından idare edilen AIESEC programında iletişim anlamında herhangi bir sorun yaşanmıyor.

AIESEC ile Yurt Dışında Çalışmak

AIESEC programı ile giderek yurt dışında çalışmak gençlere diğer durumlara göre pek çok şey katmış oluyor. Bu programlardan global entepreneur, global talent, global volunteer içerisinden herhangi biri ile yurt dışı yaz stajı yapmaya gitmiş olan gençler hikayelerinde de anlattığı üzere AIESEC’in dünya kültür mirası açısından çok önemli işler yaptığını söylüyor. Yapılan bu işlerle birlikte gitmiş olan gençler kendilerini geliştirme adına birçok şeyin başlangıcını yapmış oluyor. Kendini tanıma fırsatı bulan gençler aynı zamanda yapmış oldukları bu staj ile birçok zorluğun üstesinden nasıl gelebileceğini de öğreniyor. İş hayatında ve normal hayatta her zaman bir artı katan programlar ile gençler eğitilmiş de oluyor.

AIESEC ile Yurt Dışı Yaz Stajı

Yaz stajı yapacak bir yer bulmak da zorlananlar için önerilebilecek bir program olan AIESEC birçok gence bu imkanı sunuyor. Gençlerin AIESEC ile tanışmalarından sonra hayatlarında pek çok şeyin değişikliğe uğradığı biliniyor. Paylaşılan staj hikayelerinde rahatlıkla görülebilecek olan bu değişikliği değerlendiren gençler AIESEC ile gitme imkanı bularak yurt dışı yaz stajı yapıyorlar. AIESEC 120 farklı ülkeden farklı meslek gruplarına gençleri yönlendirebilecek geniş bir ağ oluşturmuş bulunuyor. Bu oluşturulan geniş ağ sayesinde birbirleriyle buluşan kurumlar ve gençler ihtiyaçlarını gidermiş de oluyorlar. Kurumlar staj arayan ve yurt dışında çalışmak isteyen gençleri AIESEC platformu sayesinde bünyelerine alabiliyorlar. Gençler de hem yurt dışında çalışmış hem de staj tamamlayarak cvlerine önemli bir unsuru eklemiş oluyorlar.

AIESEC Sosyal Medya

AIESEC Türkiye sosyal medyanın her alanında yer alarak gençlerle olan iletişimini koparmamaya çalışıyor. Her geçen gün yurt dışı yaz stajı programını genişleten ve farklı meslek dallarını kurumlarla yaptığı görüşmeler ile gerçekleştirmekte olan AIESEC ekibi bunları sosyal medyadan da duyuruyor. AIESEC sayesinde yurt dışında çalışmak için takip eden gençler facebook, instagram, twitter olmak üzere birçok yerden takibini gerçekleştiriyor ve işleri kaçırmıyor. Ayrıca sosyal medyada aktif olarak görev yapan AIESEC ekibi sayesinde gidenlerin hikayeleri paylaşılıyor ve gidecek olanların sorularına yanıt bulmaları kolaylaşıyor.

AIECES ile Neler Başarılıyor

AIESEC sayesinde insanların birçoğuna yardım götürülme fırsatı da bulunuyor. Dünyanın büyük gençlik platformu olan AIESEC yurt dışında çalışmak ve gönüllü çalışma gerçekleştirenleri önemli yardım projeleriyle de bir yerlere götürüyor. Buralarda gerçekleştirilen yardımlar dünyaya da büyük katkılar sağlamış oluyor. Kişiler sadece kendisini yurt dışı stajı yaparak değil zamanda sosyal sorumluluk projeleri yaparak da geliştirmiş oluyorlar.