Yurt dışına çıkmak ufkunuzu genişletir, farklı kültürler görmek farklı diller öğrenmek kendinizi geliştirmenize, farklı deneyimler tecrübelenmenize yardımcı olacaktır. Yurtdışına kolay yoldan nasıl çıkılır?  aiesec.org.tr/global-volunteer ile yurt dışı staj programı ayağınıza geldi. Artık gençlerin lider olması, gönüllü hizmetler yapması, yurtdışında girişimcilik serüvenleri AİESEC sayesinde mümkün. AİESEC sayesinde yurt dışında Global Volunteer yapabilirsiniz. Global Volunteer: Küresel amaçlara katkı sağlayan uluslararası programdır. Gençler için tasarlanır ve gençlerin dünya sorunlarına dikkat çekip, liderlik becerileri kazanma fırsatına ulaştırır. Gençlerin toplumsal hayatı yaşayarak öğrenmesini sağlayan bir yurt dışı staj programıdır.

Küresel Hedefleriniz İçin Gönüllü Olun

Dünyayı güzelleştirmek ve en azından 17 küresel hedeften bir kaçını gerçekleştirmek için yurt dışı staj programları ayarlayan AİESEC yoksulluğu azaltmak, gezegeni korumak, insanların refah ve barış içinde yaşamalarını sağlamak gibi bazı hedeflere sahiptir.

Yurt Dışında Girişimcilik

Yurt dışında staj programı size farklı kültürleri gösterip, farklı diller öğretecektir. 8 haftalık bir yolculuk, hem de neredeyse ücretsiz bir program size liderlik becerilerinizi geliştirme, kendi ayaklarınız üzerinde durma, öz güven kazandırma, ve gönüllü toplumsal fayda sağlama hazzı yaşatacaktır. Yurtdışında girişimcilik yönünüzü geliştirecek kendinize yeni fikirler ilgi alanları kazandıracaksınız.

Bize Ne Katar?

Öz güven: Tek başınıza yapacağınız bir yurt dışı staj programı kendinize güveninizi arttırır

Sorumluluk: Paranızı idare etme, kendi ayaklarınız üstünde durma sorumluluğu katar

Farkındalık: Toplum sorunlarını yerinde yaşayarak görürsünüz.

Dil eğitimi: Gittiğiniz ülkede konuşarak dil öğrenme fırsatı bulursunuz

Liderlik: Yurtdışında girişimcilik yaptığınız girişimler lider yönünüzü öne çıkaracaktır

İletişim: Kimseyi tanımadığınız bir ülkede insanlarla iletişim kurarak, iletişim becerilerinizi geliştirirsiniz.

Sizi değiştirir: Kısada olsa bir yurt dışı deneyimi sizin vizyonunuzu arttır.

Güzel fikirler edinebilirsiniz: Döndüğünüzde ülkenizde uygulayabileceğiniz iş fikirlerine sahip olabilirsiniz

Yeni dostluklar: Yurt dışında arkadaşlar edinebilirsiniz

Unutulmaz anılar elde edeceksiniz: Kaç insan gönüllü olarak yurt dışında çalışıyor? Siz farklı olacaksınız. Herkese anlatabilecek bir hikayeniz olacak

Yurt dışında Staj Programı Ücreti

Yurt dışı stajı için ödemeniz gereken danışmanlık ücreti yalnızca 700 Türk Lirasıdır. Bu ücret, kalacağınız yeri, proje masraflarınızı ve yiyeceğiniz 1 öğün yemeği kapsıyor. AIESEC’in seminer ve servis ücretlerini de kapsıyor. Konaklayacağınız yerler arasında, projede yer alan arkadaşlarınız ile ev, bir aile yanı ve yurt seçenekleri bulunuyor. Projeye yılın her dönemi katılabilirsiniz.

www.aiesec.org.tr/global-volunteer web sitesinden ‘Global Volunteer Başvuru Formu’ kısmını doldurarak başvurunuzu yapabilir. Konfor alanınızdan çıkarak, yurt dışı staj programına katılabilir. farklı kültürler tanıyıp, dilinizi geliştirebilir. Kamu ve daha iyi bir dünya yararına projeler yapabilir liderlik becerilerinizi, yurt dışı girişimcilik faaliyeti ile destekleyebilir. Gönüllü hizmet verebilirsiniz. Ve bunların hepsini AIESEC resmi web sitesi hesabından yapabilirsiniz.

Nelere dikkat etmeliyiz?

Gideceğimiz şehirdeki insanların demografik özelliklerine

Götüreceğimiz kıyafet şekline

Konuşacağımız dilin gereçlerine(sözlük vs)

Gideceğimiz ülke için kullandığımız hattın açılıp açılmadığına

Gideceğimiz ülkenin yemek kültürüne

Boş zamanlarımızda gezeceğimiz yerlerin listesine

Gidiş ve dönüş biletlerimizi aldığımıza

Yanımızda harcayacağımız kadar para götürdüğümüze

Kalacağımız bölgenin bir cep haritasına sahip olduğumuza

Ülkeden alabileceğimiz eşya limitine

Uçağa koyabileceğimiz bavul sayısına dikkat etmeliyiz.

Yurt dışı staj programı kaçırılmaması gereken eşsiz bir imkandır. İnsanlar yurt dışında staj yapabilmek için 3000 dolar civarı ücretler ödemektedir. Çok az bir ücret karşılığı böyle bir deneyim yaşamanız, kendinizi geliştirmeniz açısından bulunmaz bir fırsat olacaktır. Kazanacağınız dostluklar, yeni yerler keşfetme imkanı, öz geçmiş oluştururken söz edeceğiniz, toplum yararına bir deneyim sizi bir adım öne çıkaracaktır. Bu imkanlar ve çok daha fazlası için AIESEC size yardımcı olacaktır.