fbpx

Biz Kimiz?

Tek bir vizyon doğrultusunda, dünya barışı ve insanların potansiyelinin keşfedilmesi için buradayız!

Dünyamızın geleceğinin şekillenmesinde pozitif role sahip olunması her gencin sorumluluğundadır. Bu kapsamda genç bireylerin potansiyellerini kullanması gerektiğine inanmaktayız. Gençlere global ve pratik tecrübeler sunarak dünyayı farklı açılardan görmelerini amaçlarken, değişime açık bireyler olmalarına da katkı sağlamaktayız. Bu doğrultuda gelecekleri için doğru adımı atabilmelerinin temellerini oluşturmalarına yardımcı oluruz.

 • 1948

  AIESEC, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra 1948 yılında, yedi farklı ülkeden yedi farklı gencin dünyada kültürlerarası etkileşimi oluşturabilme hayali ile bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Tek bir insan ve tek bir stajla dünyayı aynı anda değiştirebilmeyi uman yedi genç sayesinde bugün AIESEC, gençlere hem gelişim hem de yurtdışı staj fırsatı sağlayan bir kurum olarak dünyanın en büyük gençlik organizasyonu haline gelmiştir.

 • 1954

  Türkiye’de ise 1954 yılında Nihat Gökyiğit, Nejat Eczacıbaşı ve Ali Osmanoğlu tarafından kurulmuştur.

 • 1977

  1977 yılı itibariyle AIESEC altı kıtada 50 farklı ülkede temsil edilmeye başlanmıştır ve tarihte dünya üzerinde 40.000 genç, liderliklerini geliştirebilecekleri bir tecrübe edinme fırsatı yakalamıştır.

 • 2010

  İlk kez 2010’da, bir yıl içerisinde 10.000 liderlik fırsatı sunulmuştur. Şimdiye kadar gençler tarafından yine gençlere sağlanan bu tecrübe 230.000 kişiye ulaşmıştır. AIESEC’in herhangi bir siyasi eğilimi veya siyasi parti ile bağlantısı bulunmamaktadır. Birleşmiş Milletler ve UNESCO’ya danışmanlık etmektedir.

 • 2015

  AIESEC, 2015 yılında Birleşmiş Milletler ile işbirliği yaparak, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nın dünyaya duyurulması adına gençlerle birlikte hareket etme hedefi koymuştur. Bu adım ile birlikte artık AIESEC’in gençliğe ve dünyaya olan katkısı her zamankinden daha da net hale gelmiştir.

blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank

AIESEC’in 6 Temel Değeri

Her bir AIESEC üyesini günlük davranışlarını ve hayatlarını şekillendiren değer bazlı bir ortamda çalışmalarını sağlayarak, gençlerin liderlik potansiyellerini geliştirmekteyiz. Gençlerimiz sorumlu ve girişimci birer lider olarak gelişirken, 6 değerimiz ile onların sağlam bir temel oluşturmalarını, geleceklerine anlam katmalarını sağlamaktayız. Hayatları boyunca, dünyada pozitif etki yaratacak ve sorumluluk sahibi kararlar almalarını sağlayacak olan bu değerler ile onları etkilemek temel değerlerimizin amacıdır.

blank

Mükemmellik İçin Çalışmak

Yaptığımız her şeyde yüksek kaliteli performans sağlamayı amaçlamaktayız. Yaratıcılık ve yenilik ile sürekli gelişmeyi hedeflemekteyiz.

Bütünsellik Göstermek

Tüm kararlarımızda ve aksiyon adımlarımızda sürekli ve şeffafız. Vizyonumuza en uygun şekilde hareket ederek bağlılığımızı yerine getirmekteyiz.

blank
blank

Liderliği Harekete Geçirmek

Genç jenerasyonun gelişimi için tüm sorumlulukları alarak, onları örneklerle yönlendirip, aksiyon ve sonuç adımları ile liderliğe teşvik etmekteyiz.

Sürdürebilirliği Sağlamak

Organizasyonumuz ve toplumun sürdürülebilirliği için en iyi şekilde çalışmaktayız. Kararlarımızı gelecek nesilleri düşünerek almaktayız.

blank
blank

Katılımdan Zevk Almak

Üyelerimiz tarafından aktif ve hevesli bir katılımı sağlayan dinamik ve samimi bir ortam oluşturmaktayız.

Farklılıkları Yaşamak

Birçok kültür barındıran çevremize hayata farklı bakış açılarını öğretmeye çalışmaktayız. Her bireyin katkısını desteklemekte ve bu katkılara saygı duymaktayız.

blank

Her bir genç insana ulaşıp, böyle liderler yetiştirdiğimizde dünyanın nasıl bir yer olacağını hayal edebiliyor musun? Bizler herkes için daha parlak bir gelecek istiyor ve yaptığımız her bir faaliyeti de bu sebeplerle yapıyoruz.

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...