fbpx

Size önerim benim kadar zaman kaybetmeden; gezin, görün, tecrübe edin!

Selam ben Uygar Erdolu Uludağ Üniversitesi İşletme bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. AIESEC ile tanışmam ben ilkokuldayken oldu. Fakat ilk yurtdışı tecrübemi yaşadıktan sonra bu kadar gecikmiş olmaktan pişmanlık duydum.

AIESEC başvuru formunu doldurduğumda açıkçası biraz tedirgindim ve yaşayacaklarımdan bu kadar tecrübe edineceğimi düşünmemiştim. AIESEC ile bilgi ve tecrübelerimi paylaşırken bir yandan da bu kadar tecrübe sahibi olacağımdan bu denli emin değilim. İngilizce seviyem (B2), Ukrayna’yı seçmemde belirleyici oldu. Ukrayna düşündüğüm ülkeler arasında değildi ama bunun ilk tecrübem olduğunu düşününce, belki de bana büyük kolaylık sağladı.

Program kapsamında Ukrayna’nın Lviv bölgesinde 10 – 18 yaş grubuna İngilizce öğretip Birleşmiş Milletlerin belirlediği  17 sürdürülebilir kalkınma hedefini öğrencilere anlatacaktım.Öğrencilerin ve halkın verdiği enerji başarılı olmamda en büyük etken oldu.Ukrayna’da Pidhorodtsi köyünde geçirdiğim 1 hafta boyunca görevimden dolayı ebeveynlerin bana karşı yaklaşımları ve saygınlığı benim için değerliydi. Öyleki beni hiç bir ayrım gütmeden benimsediler.

Ukrayna’da yaşadığım 6 hafta, Ukrayna’nın misafirperverliğini ve samimiyetini görmem için yeterliydi.

Size önerim benim kadar zaman kaybetmeden ;GEZİN,  GÖRÜN, TECRÜBE EDİNİN

Sevgiler

Uygar Erdolu – Bursa

TOP
Sayfa yükleniyor...