fbpx

Üyelik

AIESEC’in bir parçası olmak, global düşünen genç liderlerin oluşturduğu büyük bir topluluğa girmektir. AIESEC’in üyelik fırsatından faydalanan gençler gönüllü çalışarak kendi potansiyellerini geliştirirken, topluma da pozitif etkide bulunurlar. Genç nesil olarak fırsatlarla dolu, yaşanabilir bir Dünya yaratma şansına sahibiz. Günümüz genç nüfusunun ise uluslararası bakış açısına, pratik tecrübeler edinmeye ve liderlik vasıflarını geliştirmeye ihtiyacı var.

 • AIESEC Üyeliği Hakkında

 • Potansiyelinizi tam olarak bulun

  Takım oyununa dayalı yoğun deneyimlerimiz size büyümenizi sağlayan bir ortamda kişisel ve mesleki beceriler kazandıracaktır.

 • Hayat boyu süren bağlantılar kazanın

  AIESEC'e katılarak, dünyanın dört bir yanındaki 40.000'den fazla üyeden biri olursunuz. Küresel sorunlara karşı duyarlı, tutkulu, aynı düşünen genç insanlarla iletişime geçin.

 • Dünyada etki yaratın

  AIESEC üyesi olarak, eylemlerin çevrenizdeki insanlar üzerinde doğrudan etkisi vardır. Takım arkadaşlarınızı etkilemekten, topluluklarınızdaki değişikliği yönlendirmeye kadar, dünyayı şekillendirme olanakları elde edersiniz.

blank
blank

Kendinize Neler Katabilirsiniz?

Etkileşim
Kendilerinden daha büyük bir amaca hizmet için bir araya gelen dünya gençleriyle etkileşimde olarak kendinizi ve etrafınızdaki insanları güçlendirirsiniz.
Çözüm Odaklılık
Yurt dışında gönüllü olmak kolay bir tecrübe değildir, zorluklara karşı dayanıklılık gerektirir. Bu tecrübe sayesinde çözüm odaklı olmayı öğrenirsiniz.
Kişisel Farkındalık
Konfor alanınızı terketmek, duyduklarınızdan fazlasını görmek size yeni dünyalar açacak. Değerlerinizi keşfedecek, kişisel farkındalığınızı artıracaksınız.
Duyarlı Bir Dünya Vatandaşı
Dünya sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, etkinizi gerçek zamanlı olarak görmek, dünyayı gerçekten değiştirebileceğinizi farketmenizi sağlayacak. Duyarlı bir dünya vatandaşı olmak için ilk adımı atacaksınız.

Neler Yapabilirsiniz?

AIESEC, sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir – kar amacı gütmeyen bir amaçla faaliyet gösteren bir dernek. Her AIESEC ekibi ve üyesi, dünya için gençlik liderliği hareketimizi yaratmamızda rol oynamaktadır. Üyelik departmanlarımız hakkında daha fazla bilgi edinin!

 • Gençler İçin Müşteri Tecrübesi

  Şehrinizdeki gençleri yurt dışındaki deneyimlerimize bağlamak için destekleyin. Deneyimlerinden en iyi şekilde faydalanmalarına yardımcı olmak için yurt dışı AIESEC ofisleri ve liderlik geliştirme modeliyle birlikte çalışacaksınız.

 • Firmalar için Müşteri Tecrübesi

  Yerel şirketler veya kuruluşlar için satış departmanında çalışın. Kurumsal ilişkileri yönetirsiniz, kuruluşların nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinebilir ve stajyerinizin şehrinize yerleşmesine yardımcı olursunuz.

 • Pazarlama

  İdeal müşterilerimizi ürünlerimize çekmek için yaratıcılık ve analitik becerilerinizi kullanarak stratejik kampanyalar oluşturun. Müşteri analizi ve beyin fırtınası yapabilir ve bunları gerçekleştirecek şekilde işbirliği yaparsınız.

 • İnsan Kaynakları

  Üyelerimizin gelişimini takip edeceksiniz. Eğitim geliştirme planları tasarlayacak, performansı izleyeceksiniz ve başarıyı kutlayacaksınız. İnsan gelişimini yakından gözlemleyecek ve raporlayabileceksiniz.

 • İnsan Kaynakları

  Üyelerimizin gelişimini takip edeceksiniz. Eğitim geliştirme planları tasarlayacak, performansı izleyeceksiniz ve başarıyı kutlayacaksınız. İnsan gelişimini yakından gözlemleyecek ve raporlayabileceksiniz.

4 Adımda Global Teacher

 • 1. KAYIT OL

  Websitemizdeki başvuru formunu doldurduktan sonra açılan sayfadan AIESEC global portalında bir profil oluşturun.

 • 2. PROJENİ BUL

  Arama sonuçlarını filtreleyin, yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza en çok uyan projelere başvurun.

 • 3. MÜLAKAT

  Proje başvurularınızı tamamladıktan sonra, mülakat süreçlerinizi organize etmek üzere çalışmalara başlıyoruz.

 • 4. PROJEYE GİDİŞ

  Tebrikler, mülakatı başarıyla geçtiniz! Bu aşamadan itibaren sizi tecrübenize en iyi şekilde hazırlıyoruz.

Global Talent için AIESEC’e ödenen danışmanlık ücreti ne kadardır?
6-12 ve 13-26 hafta arası süren Global Talent projeleri için 1600 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır. 27-78 hafta arası süren Global Talent projeleri için ise 2100 TL danışmanlık ücreti alınmaktadır.
Danışmanlık ücreti neleri kapsıyor?
Stajınız süresince sunulan seminer, kişisel gelişim takibatı, vize sürecindeki yardımlar gibi AIESEC tarafından sunulan tüm hizmetleri kapsar.
Konaklama seçenekleri nelerdir?
Konaklama seçenekleri stajdan staja değişkenlik göstermektedir. Aile yanı, yurt veya AIESEC tarafından stajınız süresince tahsis edilen bir evde kalabilirsiniz.
Staj başvuruları hangi tarihlerde oluyor?
Stajlara yılın her döneminde kendi uygunluk durumunuza göre başvurabilirsiniz.
Katılım koşulları nelerdir?
Kısa ve orta dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum B1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve uzmanlaşmak istediğiniz alanda bilginizin olması yeterlidir. Uzun dönem Global Talent stajları için 18-30 yaş aralığında olmanız , minimum C1 İngilizce dil seviyesine sahip olmanız ve profesyonel iş deneyiminizin olması yeterlidir.

Global Talent Başvuru Formu

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...