fbpx

Bütün anılarımızı yazacak olsaydım o güzel saatler dakikalar sayfalara sığmazdı

blank

6 haftalık misafirim (kız kardeşim): Khouloud.
Tunuslu misafirim bana çok eğlenceli bir 6 hafta yaşattı ama bana hala 6 gün gibi geliyor nedense. Zaman nasıl bu kadar hızlı geçti hala inanamıyorum.
Eskişehir’e Global Volunteer programı ile gelmiş olup, “Meet My World” projesine katılmış olan bir değişim katılımcısıydı kendisi. Benim için inanılmaz eğlenceli bir hostluk deneyimi oldu ve yalnız yaşadığım evimi ilk defa bir başkasıyla bu kadar uzun bir süre paylaştım. Her anlamda çok uyumluydu ve eğlenceliydi. Ev içerisinde en ufak bir sorun bile yaşamadık diyebilirim.

Tam tamına üç büyük valiz dolusu yemekle gelen canım kardeşim

Getirdiği yemeklerle Tunus mutfak kültürünü çok yakından tanıma fırsatı sağladı bana. İngilizcesi çok iyi olduğu için herhangi bir iletişim sıkıntımız da olmadı, elimden geldiğince de Türkçe bir şeyler öğretmeye çalıştım ve çok hoşuna gitti, üstelik Türkiye’yi özellikle de Eskişehir’i de çok sevdi. Ayrılırken çok ağladık ama seneye tekrar geleceğinin sözünü aldım bile. Proje çoktan bitmiş olsa da biz hala her gün konuşuyoruz telefonda, kendisi çok uzakta ama sıcak sohbetiyle bir telefon uzağımda benim için. Bütün anılarımızı yazacak olsaydım o güzel saatler dakikalar sayfalara sığmazdı ama özetlemem gerekirse AIESEC aracılığıyla bu projenin bir parçası olmak kendimi hep şanslı hissettirdi.

Son olarak, 20 yaşımda bana bir kız kardeş kazandırdığınız için emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Ezgi Üyan – Eskişehir

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...