fbpx

Elon Musk’ın Önerdiği 6 Kitap

blank

Elon Musk’ın Önerdiği 6 Kitap

blank

Yüzüklerin Efendisi (J.R.R Tolkien)

Yüzüklerin Efendisi İngiliz dilbilimcisi Profesör J. R. R. Tolkien’in yazdığı Fantastik bir romandır. Hikaye Tolkien’in 1937 tarihli Hobbit adlı eserinin devamı olarak yazılmak istenmesiyle ortaya çıkmıştır.  Roman 1937 ve 1949 yılları arasında aşamalar halinde yazılmış basıldıktan sonra . 150 milyonun üstündeki satış  elde ederek tüm zamanların en çok satan ikinci romanı olmuştur.Yüzüklerin Efendisi serisi Elon Musk için de etkileyici kitaplardan biri olmuş.

blank

Otostopçunun Galaksi Rehberi (Douglas Adams)

Tamamen sakin bir hayat yaşamak, hayatına temel yaşamsal fonksiyon olarak soğuk bira ve güzel çay içmek kavramını oturtmak isteyen, kendi halinde, üstelik fazlasıyla uysal bir adam Arthur Dent, bir sabah uyanır ve evinin saçma bir nedenle yıkılacağını öğrenir; ama bu yalnızca başlangıçtır. Daha bir kaç saat bile geçmeden gezegeni yok edilecek ve yanında kankası Ford Prefect, üstünde yıpranmış sabahlığı, elinde havlusuyla galaksi boyunca sürecek inanılmaz bir yolculuğa çıkacaktır.Bu kitap Elon Musk’ ın varoluşsal bunalıma girdiği dönemlerde aradığı cevapları bulmasına da yardımcı olmuş.

blank

Einstein, Yaşamı ve Evreni (Walter Isaacson)

CNN Yönetim Kurulu Başkanı, Time Dergisi Yazı İşleri Müdürü ve Aspen Enstitüsü Başkanı gibi önemli pozisyonlarda görev alan Kuzey Amerikalı biyografi yazarı Walter Isaacson tarafından kaleme alınan bu değerli kitap, 20. yüzyılın en önemli kuramsal fizikçisi Albert Einstein’ın tüm eserleri ortaya çıktıktan sonra yazılan ilk kapsamlı biyografisi.

blank

Sıfırdan Bire: Start-up’lar Üzerine Notlar ya da Geleceği İnşa Etmenin Yolları (Peter Thiel)

Facebook, Microsoft, Paypal, Instagram, Twitter, Linkedin, Whatsapp gibi bir startup fikriniz var ama bunu nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyorsanız PayPal’ın kurucu ortaklarından ve Facebook’un yatırımcılarından biri olan girişimci Peter Thiel bu sorunun cevabını bu kitapta veriyor.

blank

Şüphe Tüccarları (Naomi Orestes – Erik M. Conway)

Belgeselleri çekilmiş bu kitap, iki bilim tarihçisi tarafından yazılmış, siyasi bağlantıları olan bazı bilim insanlarının sağlık konusunda insanlardan birçok şey gizlediğini anlatıyor.

blank

Vakıf (Isaac Asimov)

1941 yılında genç bir bilim insanı ve yazar olarak Isaac Asimov,“Tarih tahmin edilebilir mi?”, “Toplum nasıl yönetilmeli?” ya da “İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?” gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisini yazdı.İnsanlığı uzaya taşımaya karar verdiği zamanlarda 3 kitaplık seri halinde bulunan bu Vakıf dizisi Elon Musk’ ın bu fikri iyice kafasına koymasına yardımcı olmuş.

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...