fbpx

En İyi 64 Freelance İş Sitesi İle Uzaktan Çalışmaya Başla

blank

Freelance çalışma diğer bir deyişle serbest çalışma stili ile sizlere, bir kurum içerisinde online olarak çalışmanın ve kendi yeteneklerinizi geliştirebilmenin anahtarı veriliyor. Günümüz dünyasında giderek artan freelance işler, şu an dünyanın içinde bulunduğu durumda da çeşitli para kazanma noktaları sunuyor. Günümüz itibari ile Türkiye’deki freelance çalışan sayısı 1.3 milyon ve uzmanlara göre bu sayı 5 yıl içerisinde 8 milyona kadar ulaşacak. Bu noktada sizler için birçok fırsatı içerisinde barındıran dünya çapında freelance çalışarak para kazandırabilecek, bununda ötesinde fiziksel yorgunluğu minimuma indirerek tutkularınızın peşinde koşmanıza yardımcı olacak, güzel bir geleceğin temellerini attırabilecek bu işleri incelemeniz, gelecekte daha da kıymetli seviyeye geleceği beklenen bu sistemde gerekli ve önemli görünüyor.

En İyi Freelance İş Siteleri

  1. Genel
  2. Yazarlık
  3. Tasarım
  4. Web Geliştirme
  5. Fotoğrafçılık
  6. Pazarlama
  7. Sanal Asistanlık
  8. Video Düzenleme
  9. Satış
  10. Müşteri Desteği
blank

Genel

Bu web sitelerinde freelance işler için geniş bir liste vardır. İster yazar, tasarımcı, geliştirici, pazarlamacı, satış elemanı, fotoğrafçı, isterse başka bir alanda yetkinliğe sahip olun, bu pazarlarda sizin için freelance işler bulabilirsiniz:

1. FlexJobs 

Bu, sadece freelance işler için değil normal işleri de sizlere gösteriyor. İstediğiniz freelance iş türüne (veya başka türlü) göre sıralanır ve güvenilirliği ile kuşkulandırmaz. Çünkü işleri çok iyi araştırırlar ve oldukça iyi izlerler. Serbest işlerine düzenli olarak erişmek istiyorsanız çok uygundur. Ancak ücretsiz değil. 

2.  SolidGigs 

Düzinelerce freelance işi sıralar iş kurulları ve fırsatlarını sunar. Her hafta sadece seçilmiş iş listesinin yanı sıra, daha fazla freelance iş bulmanıza,  kıyaslamanıza, yüksek profilli konuşmanıza yardımcı olmaya odaklanan kurslar, röportajlar, şablonlar, senaryolar ve diğer araçlarla muazzam bir kaynak kütüphanesine sahipler. Müşteri ve freelance işi büyütmek için kullanılabilir bir site. Ciddi olarak, haftalık iş listeleri ve eğitim kaynaklarını (dünyanın dört bir yanındaki en iyi serbest çalışanlardan) çok düşük ücret ile sunuyorlar.

3.  Fiverr

Fiverr adını site tasarımından alıyor: Her iş 5 $ ‘dan başlıyor. Kulağa düşük geliyor, ancak temel 5 $ lar ile büyük bir gelir elde ediyorlar. Portföy oluşturmak, logo tasarlamak gibi çeşitli alanlarda hizmet veriyorlar.

4.  Upwork 

“İnsanların daha iyi bir yaşam sürmesi için ekonomik fırsatlar yaratmak” misyonlarını bu şekilde tanımlıyorlar. Büyük bir pazara sahipler. Bu freelance iş sitesi çok büyük. 12 milyondan fazla freelance çalışanı ve 5 milyon müşterisi var. Hemen hemen her freelancer kendi nişini burada bulabilir, ancak dikkat edilmesi gereken bir nokta var: Upwork, bir müşteriyle düzenli bir ilişki kuruncaya kadar % 20’lik bir ücret alıyor. Fazlasıyla destekleyici bir tecrübe sağladığı ise şüphesiz.

5.  jobtogo

jobtogo, şirketleri ve freelancerları yeni çalışma yöntemleriyle buluşturarak potansiyellerini ortaya çıkaran, güçlü ve güvenli yapısıyla tek kişilik start-uplardan grup şirketlerine kadar herkese hizmet veren çözüm sağlayıcı bir platformdur.
 

6. CloudPeeps

Etkili bir portföye sahipseniz ve daha üst düzeyde başlama deneyimine sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, CloudPeeps sizin için olabilir. Biraz daha özeldirler, bu da katılmayı zorlaştırır, ancak kabul edilirseniz iş bulmayı kolaylaştırır. Genel olarak pazarlama, sosyal medya ve genel metin yazarlığı üzerine çalışıyorlar. 

7. Indeed

İnternet üstündeki tüm işleri topluyor ve hepsini tek bir noktaya koyuyor. Araması kolaydır ve özellikle uzak işlere bakmak bir çok idealdir. Bunun için ücret talep etmiyorlar.

8. Freelance

web tasarımı, mobil uygulama geliştirme, sanal asistanlar, ürün üretimi ve grafik tasarım (ve çok daha fazlası) alanlarında bir freelance işe sahip olabilirsiniz, teklifler üstünden ilerleyen bu sitenin tek dezavantajı üyelik ücreti ödemek zorunda olmadan sadece 8 alanda hizmet vermesidir.

9. Guru

Guru, deneyiminizi gösteren bir profil oluşturmayı kolaylaştırır ve potansiyel işverenlerle iletişim kurulmasını kolaylaştırırken, aynı zamanda her gün yapılan büyük miktarda iş ilanını sizlere ulaştırır. Yıllara göre makul miktarda ücretsiz uygulama sunarlar ve yaklaşık% 9 komisyon alırlar.

10. ServiceScape

Başlangıçta 2000 yılında piyasaya sürülen ServiceScale, grafik tasarım, yazma, düzenleme ve çeviri ağırlıklı olmak üzere çeşitli beceri ve deneyime sahip serbest çalışanlar için küresel bir pazardır. Bugüne kadar, platformu kullanan 79.000’den fazla müşteriyle 259.000’den fazla tamamlanmış projeye sahipler. Beceri ve deneyime sahipseniz, ServiceScape biraz zaman geçirmek ve sizin için uygun projelere başvurmak için harika bir yerdir.

11.  Craigslist

Craigslist’in de oldukça güzel bir iş ilanı bölümü var.  Freelance işlere bakmak istiyorsanız uygun yerdir. Farklı alanlardaki işleri tek ekrandan ayağınıza getiren bir fırsat niteliğinde.

blank

Yazarlık

Kelimelerinizin gücüne inanıyor, harekete geçirici mesajlar oluşturabiliyor, yazmayı bir tutku olarak görüyor, birçok alanda yazabileceğinize inanıyorsanız sizin için bu siteler değerlendirilmeye değer olabilir:

12. Contena

Her türlü yazar, editör ve içerik oluşturucu için her zaman sahip oldukları iyi ücretli (ve yüksek kaliteli) işlerin kapsamı nedeniyle en iyi freelance yazı işleri bölümünün başında geliyor Contena. Hakkında en sevilen şey, platformlarında freelance işler ve tam zamanlı freelance işlerin bir karışımını barındırıyor olmasıdır.  e-Kitap yazma, spor yazma pozisyonu, fotoğraf odaklı içerik yazma işleri ve güvenilir şirketler için serbest işler yapan birçok sektörde ciddi şekilde binlerce fırsat verilebilir. Ücretlerin gerçekten çok iyi olduğunu tekrarlamak gerekir.

13. Freelance Writing Gigs

Bu site temelde Pazartesi – Cuma günleri arasında güncellenen ve iş yazmak için gerçek para ödemeye istekli en yeni müşterilerle iyi seçilmiş bir iş kuruludur. 

14. Blogging Pro

İnsanlların blog yazmaya başlamasına yardımcı olan bir deneyim sunuyor. Var olan tüm blog yazma freelance işleri topluyor ve sizlere sunuyor, tamamen ücretsiz yapıyor. Yüksek kaliteli blog yazarlarına ve serbest yazarlara ihtiyaç duyan işletmeler, şirketler ve bireyler için doğru yer denebilir.

15. Morning Coffee Newsletter

Kaydolmak çok kolay, her gün en son ve en iyi freelance yazı işlerini içeren bir e-posta gönderiyorlar. Tamamen ücretsiz ve aramanızı hızlı bir şekilde başlatmanın harika bir yolu.

16. Freelance Writing

Bu yazı işleri kaynağı, makale, teknik yazı bir çok alanda olan işlere sahip. İstediğiniz iş türü ve sahip olduğunuz deneyim için filtrelemek kolay ve tamamen ücretsizdir.

17. All Indie Writers

Bu site yıllardır yayında ve istediğiniz anahtar kelimeleri temel alarak yayınlanmış işleri arayabilir ve bir yayına abone olabilirsiniz. İşleri kullanmak ve başvurmak ücretsizdir ve ücrwtlwei kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.

18. Freedom With Writing

Satış yapmak için oldukça iyi bir fikir bulmanız gerekiyor. İyi sonuç alacağınızı düşündüğünüz bir konseptiniz varsa, kesinlikle denemeye değer görünüyor. Fırsatları ise her zaman kontrol edebilirsiniz.

19. Due

Teknik yazarları için en uygun noktalardan olduğu söylenebilir. Faturalama, ödemeler, blockchain para birimi ve daha fazlası hakkında yararlı yazılar yazabilirsiniz. Uzun ve iyi araştırılmış yazılar arıyorlar, bu yüzden tecrübeye sahip olmuş olmanız gerekiyor. Arka planda bu alanda bilginiz varsa, kesinlikle zaman ayırmaya değer olabilir.

20. PubLoft

PubLoft, uzun bir müşteri arama süreci olmadan güvenilir müşteriler için sağlam (iyi ücretli) freelance işler sağlayan harika bir yer. Onların vaatleri, freelance çalışanların bir daha asla başka bir müşteri bulmasına, gerek kalmadan var olanı en iyi şekilde koruyarak üstüne koymaktır. Gönderi başına 150 $ ‘dan başlayan ücretlerle, çalışabilirsiniz ve PubLoft işlerin müşteri yönetimi tarafını idare edecektir. Bunun da ötesinde, yol boyunca daha iyi bir yazar olmanıza da yardımcı olacaklar.

21. Contently

Yaratıcı freelance çalışanlar için ücretsiz portföy, sağlam freelance tavsiyeleri ile çevrimiçi yayın ve dünyanın en başarılı yüzlerce markası ve girişimiyle serbest işleri puanlamak için bir platform olan Contently, yüksek kaliteli bir ajans tarzındadır ( bir portföy oluşturduktan sonra hesap yönetimi ekibi tarafından değerlendirilirsiniz) çok iyi ücretli freelance yazma projeleri için sizi doğrudan müşterilere ulaştırırlar. 

blank

Tasarım

Etkili tasarımlar yapabiliyor, logo tasarlayabiliyor, bu alanda değişim ve gelişime açık görüyorsanız kendinizini, bu siteler sizin için fırsatlar taşıyor olabilirler:

22. 99 Designs

Bu site, tipik freelance sitelerden biraz farklı bir formatta kurulmuştur, ancak tasarım bağlamında çalışır. Müşteriler bir yarışma yayınlar ve tasarımcılar çalışmalarını başvuruları olarak sunarlar. Müşteri en sevdiği tasarımı seçer ve tasarımcıya ödeme yapılır. Dezavantaj şu ki kazanamazsanız para alamazsınız. Bununla birlikte, başlangıçta portföyünüzü oluşturmak için mükemmel bir yol olabilir.

23. Behance

Tasarımcıların çalışmalarını sergilemelerine yardımcı olur ve site, bir araya getireceğiniz herhangi bir kişisel web sitesinden çok daha yüksek bir Google aramasına sahip olduğundan, çalışmanızın, arama motoru anahtar kelimelere dayanarak erken görünme şansı daha yüksektir. Herhangi bir beceri seviyesinde dahi olsanız tanınma ve insanlara ulaşmada yardımcıdır.

24. Dribbble

Bu sitelerin diğer bir yararı, diğer tasarımcılardan ve potansiyel müşterilerinizden çalışmalarınız hakkında geri bildirim almanızdır. Geribildirim iyileştirme için çok önemlidir. Ne tür projelerden hoşlandığınıza ve gelecekte ne üzerinde çalışmak isteyebileceğinize dair fikir edinmek için sitedeki diğer tasarımcılara göz atmak ufku genişletecektir.

25Angel List

Bu alanda gelecekte bir şirkette çalışmayı düşünüyorsanız Angel List ile yolunuza başlayabilirsiniz. Her türlü başlangıç ​​şirketi, kurulandan yepyeni olana kadar Angel List’te yetenek arar. Uzun vadeli istihdam sağlayabiliyorlar.

26. Art Wanted

Daha çok bir grafik tasarımcı veya dijital illustrator iseniz tasarımlarınızı Art Wanted’a koyabilirsiniz. Kullanıcılar anahtar kelimelere göre göz atabilir ve her zaman sizler ile bağlantı kurarak, size bir fırsat sunabilirler.

27. Design Crowd

Bu, 99 Designs’e benzeyen başka bir pazardır ve sitede daha az tasarımcı aktiftir. Ayrıca yarışmalar var, ancak daha düşük miktarlar ödüyorlar. Çok deneyimli tasarımcılardan daha az rekabet olduğu ve seçilme olasılığınız yüksek olduğundan, bunlar aslında yeni tasarımcılar için bir avantaj niteliğinde sayılabilir.

28. Envato Studio

Envato Studio’nun en popüler kategorisi logolar, bu yüzden işiniz buysa, buradan başlayın. Ayrıca çok hızlı dönüş ve kullanımı kolay bir platform olarak yorumlanıyor.

29. Coroflot

Biraz daha deneyimliyseniz ancak serbest çalışan dünyasına hızlı bir şekilde girmengirmek istiyorsanız, bu kurulum sizin için en iyisi olabilir. Coroflot’ta portföyünüzü yayınlarsınız ve müşteriler ihtiyaç duydukları projeleri yayınlarlar. Buradaki fark, Coroflot’un serbest çalışanlar ve müşteriler arasında bağlantı kurmasıdır.

30. Smashing Magazine

Hem geliştiriciler hem de tasarımcılar için bir platformdur. Kayıtları kendiniz kolayca sıralayabilirsiniz, iş ulaşımı kolay yollardan geçmektedir.

31. CrowdSPRING

Bu sadece tasarımcılar içindir. Genel grafik tasarımdan, logo tasarımına kadar her türlü tasarımı kapsar. Ayrıca serbest çalışanlar için ücretsizdir ve kaydolmak çok kolaydır.

32. Working Not Working

Dünyaca ünlü eski freelance çalışan tarafından kurulan bu son derece yüksek kaliteli freelance topluluk, platformlarına katılmak isteyen kişilerin sadece çok küçük bir yüzdesini kabul ediyor. Ancak  içeri girdikten sonra projelerin seviyesi Apple, Facebook, Google ve daha fazlası gibi şirketlerin içerisinde bulunuyor. 6 ayda bir yüksek ödeme alma şansına sahip olabiliyorsunuz.

blank

Web Geliştirme

Yazılım bilginiz var ise, iyi seviyede orta ya da başlangıç seviyesinde değerlendirmeye değebilecek işlerin bulunduğu siteleri bu kısımda bulabilirsiniz.

Ve bir ek not:Tasarımcılar için listelenen sitelerin birçoğu da geliştiriciler için iş sağlarlar, bu nedenle yukarıdaki siteleri de değerlendirebilirsiniz.

33. Gun.io

Kendinizi Tesla, Cisco ve Zappos gibi şirketlerle freelance işler yapmak için gerekli olacak becerileri donatmak ile zaman geçiriyorsanız uygun bir adres olduğu söylenebilir. Gun.io, hem freelance çalışan kiralayan şirketleri hem de platformdaki geliştiricelere değişik fırsatlarda kapı açmayı hedefliyor. Daha da önemlisi, serbest mesleklerin çoğunun 48 saatten daha kısa sürede doldurulması.  Hem freelance çalışanlar hem de müşteriler tarafından bolca kullanılan bir site.

34. Lorem

TechCrunch, The Wall Street Journal ve CNBC gibi önemli yayınlara ulaşmış olan bir sitedir. Web sitelerini tasarlama, oluşturma ve yenileme ile ilgili kısa vadeli serbest işler yapmak için en güçlü yerlerden biri olarak hızla yükseldiğini söylemek mümkün. Müşteriler için çekici kılan şey, freelance işleri listelemek için aylık bir ücret olmamasıdır ve çoğu freelance çalışan için 25 ila 250 dolar arasında ödeme yapar. Lorem ekibi, platformda çalışmasına izin verdikleri freelance çalışanlara çok güzel ve hızlı fırsatlar sağlıyorlar.

35. Joomlancers

Süper hızlı bir kayıt süreci var ve hemen işlere başlangıç yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğunlukla orta, ileri yazılım projelerine odaklanıyorlar, bu yüzden yeni başlayanlar iyi bir yer değil.

36. 10x Management

Bu site “teknoloji” alanında oldukça geniştir ve geliştiricilerden siber güvenlik uzmanları kadar her türlü serbest çalışana iş imkanı bulunduruyorlar. Bir teknoloji uzmanlığınız varsa veya bir ilginiz varsa ve olasılıkları görmek istiyorsanız başlamak için değerlendirebilirsiniz.

37. Gigster

Yazılım tasarımcıları, web tasarımcıları, hatta uygulama geliştiricileri bile iş alanlarını Gigster’da bulabilirler. Kabul edilmelerini zorlaştırabilen bir alım sürecine sahipler, ancak bu süreci serbest çalışanları projelerle eşleştirmek için kullanıyorlar. Öncesinde deneyiminiz olması kolaylaştırıcı olacaktır.

38. Talent Cupboard

Eğer bunları okuyorsanız ve düşündüğünüz kadar deneyiminiz olmadığını fark ediyorsanız, hemen başlamamanız için bir neden yok. Sadece becerilerinizi geliştirmeye başlamalısınız. Talent Cupboard dijital özgeçmişiniz ve doğru müşterileri bulma gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte.

39. Codeable

WordPress uzmanları için tasarlanmıştır. Codeable, müşterilerine WordPress temalarından eklentilere kadar her şeyi sunmaya çalışıyor. Kelimenin tam anlamıyla insanların WordPress uzmanlarını bulmaları için bir kaynak. Bu nedenle WordPress üzerinde doğru müşterileri bulmanız için harika nokta.

40. YouTeam

Deneyimli bir yazılım geliştiricisiyseniz, YouTeam sizi isteğe bağlı uzaktan sözleşmeli iş sunabilecek bir sitedir. Platformlarındaki çoğu mühendis tam zamanlı freelance çalışan olmasa da, bazı uzun vadeli projeleri almak için de harika bir yer olabilir. Platforma katılmak için, yazılım firmaları ve geliştiriciler öncelikle kapsamlı bir şekilde incelenir ve doğrulanır, bu da bu platforma ek bir güvenilirlik duyulmasını sağlar.

blank

Fotoğrafçılık

Fotoğraflarınız ile sesinizi tüm dünyaya duyurmanızı sağlayabileceğiniz işlere ulaşabileceğiniz siteler:

41. Craigslist

Bunu başlangıç ​​genel bölümünde listeledik, ancak bu fotoğrafçılar için de geçerli bir site. Eğlenceli, ücretsiz, ve portföy seçmeleri kolay olduğu söylenebilir.

42. Airbnb

Bunu listede görmeyi beklemiyordunuz değil mi? Airbnb fotoğrafçıları, evleri ziyaret etmek ve sitelerinin  güvenilir fotoğrafları için fotoğraflamak adına kullanırlar. Bölgenizde işe alıp almadıklarını kontrol edip,  seyahat etmenin ve bunun için ödeme almanın eğlenceli bir yolu olabilir.

43. Cruise Ship Jobs

Muhtemelen listedeki diğer sürprizlerden. Bu site, fotoğraf çekmek için bir giriş yoludur. Birçok alanda fotoğraf çekimine olanak sağlıyorlar. Görüntü işleme ve baskı deneyimi de arıyorlar.

44. Photography Jobs Finder

Müşteriye ulaşmak istiyorsanız doğru adreslerden bir tanesidir.  Aynı zamanda yayınlanan tüm fotoğraf işlerini arayabilir ve müşterilerin sizi bulabilmesi için özgeçmişinizi yükleyebilirsiniz.

45. Photography Jobs Online

Bu, biraz daha farklı, çünkü işleriniz için değil, fotoğraflarınız için bir pazar yeri. Denemek ve para kazanmak istediğiniz bir fotoğraf birikiminiz varsa, önce onları buraya göndermeyi deneyebilir, sonrasında sonuçları değerlendirebilirsiniz.

blank

Pazarlama

Harika fikirleri ve ürünleri olan şirketleri veya yeni şirketleri görebilirsiniz bu kısımda. Her türlü pazarlamacılar büyük serbest pazarlara açılma eğilimindedirler, bu yüzden önce tüm olağan genel kullanılan siteleri kontrol edin (Upwork, Guru, vb.). Bununla birlikte, diğer siteleride bu şekilde sıralayabiliriz:

46. People Per Hour

Bu pazarlamacılar, SEO uzmanları ve yazılım mühendisleri için harika.  Göz atma ücretsiz. BBC, Forbes gibi yerler için freelancer lar bu sitede çalışıyor, iyi bir portföy ile güzel iş seçenekleri mevcut.

47. Remotive

Remotive, arama yapabileceğiniz ve pazarlama dahil her türlü kategoriye sahip, oldukça standart bir iş sitesidir. İşin ne zaman yayınlandığını, nerede bulunduğunu ve pazarlamada hangi uzmanlığı aradığını sorgulamak oldukça kolay. Ve ücretsiz.

blank

Sanal Asistanlık

Sanal asistan, dijital asistan veya yapay zeka asistanı olarak farklı isimlerde karşılaştığımız akıllı asistanlar, doğal dili işleme yeteneği olan, ses komutlarını anlayan ve komutlar kapsamında ilgili görevleri yerine getiren uygulamalardır. Uzaktan çalışmaya fazlasıyla yatkın bir grup oldukları söylenebilir, bu alandaki işler için siteler:

48. Belay

Belay, müşterilerine sanal kişisel asistan çalışması sunan bir şirkettir ve uzaktan gerçekleşir. Bu nedenle uzmanlık alanınızda birisine ihtiyaç duyuyorlar mı bakabilirsiniz, incelemeye değer.

49. ClickWorker

Bu site, yazma, veri girişi ve araştırma da dahil olmak üzere her türlü ücretli VA(Genel sanal asistan) görevine sahiptir. Hızlı bir değerlendirme testi yaparak ve iş kuruluna erişebilirsiniz. PayPal gibi büyük şirketler bile, kendi sitesinde yayın yapıyor! Hızlı başlamak ideal denebilir.

50. Amazon Mechanical Turk

Bu site hızlı bir şekilde, hızlı iş bulabilmek için büyük bir fırsat bulunduruyor.  Bir saat içinde onlar için işleri tamamlamaya başlayabilirsiniz. En büyük dezavantajı, birçoğunun ücretinin düşük  olmasıdır.   Bu nedenle etkili bir kazanç için ya birçok iş için kullanmak ya da zaman ayırmaya değer işler hakkında gerçekten seçici olmak gerekiyor.

51. VA Networking

Adından da anlaşılacağı gibi, bu, sanal asistanlarla ağ kurmanın bir yoludur. Yeni başlayan VA’lar için de tavsiyeler ve kaynaklara sahipler. Bu nedenle bir ilk durak olarak kullanılabilir.

52. Assistant Match

Sizin için bağlantıları kuran sitelerden biridir. Becerilerinizin ne olduğuna bağlı olarak, sizi müşterilerin ihtiyaç duyduğu işlerle eşleştireceklerdir. Ücret yeni başlayanlar için harika değil, ancak yeni başlıyorsanız, buna değer olabilecek eğitim sunuyorlar.

53. Fancy Hands

Bunlar, telefon görüşmelerinden veri girişine kadar her şeyi müşterilerine sunabilen freelance çalışanlar kiralamayı sağlayan başka bir sitedir. Diğerlerinden farklı olarak yönetim pozisyonları da açıyorlar.

54. Worldwide 101

Bu başka bir eşleştirme hizmetidir, ancak bu diğerlerinden biraz daha “premium” dur. Biraz deneyiminiz veya özel becerileriniz varsa (başka bir dil konuşmak gibi), bu site bağ kurmayı deneyebilirsiniz. Müşterileri genellikle daha fazla ödeme yapıyorlar ve sanal asistanlar için daha düzenli bir çalışma sunuyorlar.

blank

Video Düzenleme

Herkes bir iPhone’u dikey olarak tutabilir ve kayıtlara basabilir, ancak herkes parlak görünümlü bir videoyu kesemez. Eğer meydan okumaya hazırsanız, sizin için orada işler var!

55. Behance

Yukarıda listelenenler, video editörleri için de aynı derecede önemli şeçenektirler. Başvurabileceğiniz işleri düzenli olarak yayınlıyorlar ve müşterilerinizin size ulaşabilmesi için harika bir portföy oluşturmayı kolaylaştırıyorlar.

56. Mandy

Mandy sadece film ve TV yapım çalışmalarına adanmıştır. Olumlu yanı, kendi alanınızda kategoriye kolayca ulaşabiliyor oluşunuz, olumsuz tarafı sizin gibi birçok insanla rekabet etmek zorunda oluşunuzdur.

57. Production Hub

Sadece medya üretimine odaklanan başka bir site. Biraz pahalı, temel işlemler ayda yaklaşık 5 $, bu belki zorlayıcı olabilir, ancak getireceği kazanç bunu karşılayacaktır.

58. Assemble.tv

Assemble, yönetmenler, metin yazarları, yaratıcı yönetmenler, fotoğrafçılar, editörler, sinema sanatçıları ve daha fazlasını içeren son derece geniş reklam ağıdır. En iyi yaratıcı yeteneklerle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için tanınmış markalarla çalıştıkları için, ağlarına kabul edilmeden önce kalite standartlarını geçmelerini sağlamak için her bir reklam öğesini iyice tarıyorlar.

blank

Satış

Diğerlerine oranla uzaktan iş miktarı daha kısıtlı olsada incelemeye değer işler bulunduruyor. Ve bu işlerin olduğu siteler:

60. ZipRecruiter

Düzenli olarak çok sayıda yüksek kaliteli serbest iş yayınlıyorlar. Yarı zamanlı maaş veriyorlar ve satış komisyonu alıyorlar. Kazanılması muhtemel ücret 500 $ ‘dan 10,000 $  a kadar görünüyor.

61. Red Hat

Red Hat genel olarak üst düzey müşterilerle çalışır ve yazılım geliştirmeden, satışa kadar her konuda müşterilerine yardımcı olmak için serbest çalışanlar arıyorlar. Biraz deneyiminiz varsa veya becerilerinizin yeterince yüksek olduğunu düşünüyorsanız değerlendirebilirsiniz.

62. Salesforce App Exchange Job Board

Salesforce, her şekil ve büyüklükteki şirketler için lider CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) aracı olarak biliniyor. Bununla birlikte, Salesforce ile entegre olan şirketlerin birçok serbest çalışan ihtiyaçları var. Birçok ülkede farklı freelance işlere sahitirler.

63. Skip the Drive

Çok sayıda satış işi mevcuttur, ve detaylı açıklamaları ile kafada oluşabilecek soru işaretlerini gidermeye yardımcı oluyorlar.

blank

Müşteri Desteği

İnsanlara yardım etme fikrini seviyorsanız, ve bunu uzaktan yapmak istiyorsanız bu sitelerdeki işler bu isteği karşılayacak nitelikteler:

64. We Work Remotely

Adından da anlaşılacağı gibi, site her türlü serbest çalışan içindir. Hangisinin uygun olduğunu görmek için bakabileceğiniz bol miktarda müşteri destek işi var. Google, Amazon gibi büyük kurumlar tarafından da destekleniyor.

65. Virtual Vocations

Tonlarca müşteri destek işine sahip başka bir freelance sitedir.

66. Support Driven

Dışarıdaki birkaç destek odaklı iş sitesinden biri, kesinlikle uygun işler için bakınmak gerekiyor, sayıları çok değil.

Ve son bir not:

Harika freelance işlere bakmadan önce, önceki iş bağlantılarınızı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Gerçekten tutkulu olduğunuz veya en önemlisi bilgili olduğunuz alanlara ulaşmaya çalışmalısınız.

Hayalleriniz, ve tutkularınız yolunda bu fırsatların sizlere ışık olmalarını diliyorum.

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...