fbpx

En Çok İzlenen 5 TEDX Konuşması

blank

1- Simon Sinek: Mükemmel liderler bir harekete nasıl ilham verirler?

Simon Sinek’in ilham verici bir liderlik için basit ama güçlü bir modeli var ve bu “Niçin?” sorusu ile başlıyor. Konuşmadaki örnekleri Apple, Martin Luther King, and Wright Kardeşleri kapsıyor.

 

2- Amy Cuddy : Vücut dilin benliğini şekillendiriyor.

Vücut dili başkalarının bizi nasıl gördüğünü etkilemekte, fakat kendimizi nasıl gördüğümüzü de değiştirebilir. Sosyal psikolog Amy Cuddy, insanın kendinden emin olmadığı durumlarda bile kendinden emin şekilde duruş sağlamasının, kendine güven hislerini artırabileceğini ve belki de o kişinin başarı şansını etkileyebileceğini tartışıyor.

 

3- Brene Brown: Kırılganlığın Gücü

Brene Brown insandaki yakınlık duyguları olan empati, ait olma, sevme yeteneklerimiz üzerine çalışıyor. TEDxHouston’daki bu etkileyici, eğlenceli konuşmada, araştırmasından derin bir içgörüyü ve kendini tanımaya ve böylece insanlığı tanımaya onu iten kişisel arayışını paylaşıyor.

 

4- Julian Treasure : Nasıl konuşalım ki insanlar bizi dinlemek istesin?

Konuştuğunuzu fakat insanların sizi dinlemediğini hissetiğiniz oldu mu hiç? Julian Treasure size yardım etmek için burada. Bu yararlı konuşmada, ses uzmanı kuvvetli bir konuşmanın nasıl yapılacağını ve bazı pratik ses alıştırmalarını kullanarak nasıl empati ile konuşulacağını gösteriyor. Belki de dünyanın kulağa daha hoş gelmesini yardım edebilecek bir konuşma.

https://youtu.be/NeeA9Qrn3N4

 

5- James Veitch : İstenmeyen iletileri yanıtlayınca bunlar oluyor.

Şüpheli iletiler: sahibi belirsiz sigorta şirketleri, elmas kaplı kiralık kasalar, yabancı bir ülkede mahsur kalan yakın arkadaşlar. Gelen kutumuzda beliriveriyorlar ve aklımıza ilk gelen şey görür görmez silmek oluyor. Fakat ya yanıt versek neler olur? Yazar ve komedyen James Veitch bunları anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=_QdPW8JrYzQ

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...