fbpx

Seyahate Çıkarken Bavulunuzda Mutlaka Olması Gerekenler

  • Home
  • Seyahat
  • Seyahate Çıkarken Bavulunuzda Mutlaka Olması Gerekenler
blank

Yaz  yaklaştıkça artık ona dair planlar da yapılmaya başladı. Belki de bazılarınız  çok daha önceden yaz tatili için hazırlıklarını tamamlamıştır. Malum uzun ve yorucu kış sonrasında güzel bir tatil ve kendinizi keşfedeceğiniz güzel bir yolculuk herkesin hayali. Uzun kış günleri sonrasında ağaçların çiçeklenmesiyle bir huzur,bir rahatlık doluyor insanın içinde.

Güzel güzel yolculukların yapılacağı tatil maceraları önceden ayarlanmış olabilir. Lakin bavul hazırlığı hep sona kalır. Belki bavulunuzu veya bavullarınızı önceden, özenle almış  olabilirsiniz. Ama hazırlık aşaması son dakikalara sığdırılır bazen. İşte o zaman da hep arkada unutulan şeyler olur.
Bu tür aksaklıkların yaşanmaması için bir liste hazırlamak en güzeli! Ama gel gelelim ki bazen listemiz bile eksik olabiliyor. Belki  tatilin verdiği heyecandandır  unutkanlığımız, kim bilir…

İşte bunun için bizde size bir liste oluşturduk. Hem demirbaşlarınızdan emin olabilmek için, hem de size kılavuz olması için bavulunuzda mutlaka olması gerekenlere gelin bir göz atalım.

 

1- Demirbaşlar

Telefon, fotoğraf makinesi , tablet/laptop, şarj aletleri, priz çevirici, kulaklık…

2- Temel Kıyafetler

İç çamaşırları, çoraplar,ceketler,botlar,sandaletler,hırkalar… (yaz/kış durumuna göre)

3- Kıyafetler

Mevsime göre pantolonlar, tişörtler, taytlar, kazaklar,etekler,şortlar vb.

4- Aksesuarlar

Kemer,güneş gözlüğü, şemsiye ,çanta,yüzükler, kolyeler,küpeler…

5- Banyo Malzemeleri

Diş fırçası, diş macunu, parfüm, roll-on, şampuan, vücut yıkama jeli, yüz yıkama jeli,makyaj temizleme suyu,güneş kremi,saç kremi, saç bakım yağları, dudak balmı, lens losyonu…

6- Boş Zaman Aktivitesi

Kitaplar,defter ve kalemler, boya kalemleri,dergiler,bulmacalar vb.

7- Seyahat Dosyaları

Pasaport,kimlik, ehliyet, otel rezervasyonu çıktısı, gidilecek yerin haritası, kredi ve banka kartları…

8- Yan Ürünler

İlaçlar ve vitaminler, uyku bandı, seyahat yastığı ve battaniyesi, seyahat rehberi, saç kurutucu, taşınabilir ütü, tarak, küçük bir çanta..

Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...