fbpx

Hayat Kalitenizi Arttıracak 5 Mobil Uygulama

blank

Telefon kullanımı günümüzde çığırını açmış durumda. Telefonsuz yaşamayı geçin telefonsuz bir gün geçirmek bile imkansız artık. Bunun yararları ile zararlarını tartışmak epey zamanımızı alacaktır fakat bu teknolojinin birçok şeyi ayağımıza getirdiği de ortada. Fiziksel olarak bir efor sarfetmeden yapabileceğimiz tek şey alışveriş değil. Artık bir kursa gitmeden dil öğrenebilir, meditasyon yapabilir veyahut bir sergiye gitmeden o sergiyi gezip görmüş kadar olabiliriz.

Biz de sizler için bu tarz imkanları sunan appleri inceledik. 

blank

1- Culture Trip

“Gezmeyi seviyor musunuz?” cevabınız evetse ilk aşamayı geçtiniz. İkinci bir sorumuz ise, ” Araştırmacı biri misiniz?” eğer cevabınız evet ise tebrikler bu app tam size göre. Bu app bulunduğunuz konumu algılayarak bulunduğunuz yerle ilgili yazılmış tüm makaleleri toplayabiliyor. Yani bir yere gezmeye gittiğinizi düşünün bu app sayesinde nereleri görmeniz gerektiğini, önemini ve birçok şeyi önceden öğrenebilirsiniz. Sadece bulunduğunuz konum mu?, tabii ki hayır. Arattığınız tüm konumlarla ilgili de aynı hizmeti size sunmakta. Toparlamak gerekirse artık bilmediğiniz bir şehri, ülkeyi turist gibi gezmek zorunda değilsiniz!

iOS’dan indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

Android’den indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

 

blank

2- Headspace

Hepimiz yorucu bir temponun içerisinde sağlam olarak kalmaya çalışıyoruz, hem fiziksel hem de mental olarak. İşte bu app mental olarak huzurlu, temiz ve sağlam kalmanız için yaratıldı. Gece veyahut gündüz size 3 dakikalık, 5 dakikalık ve 10 dakikalık meditasyon boşlukları yaratan bir app bu. Bazı talimatlarla online olarak gününüzün yorgunluğunu atmanıza ve zihninizi temizlemenize yardımcı oluyor. Bu uygulamayı kullanmış biri olarak hayat rutininize dahil ettiğiniz takdirde çok memnun kalacağınızı söyleyebilirim. Mutlaka denenmesi bizden önerilir.

iOS’dan indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

Android’den indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

 

blank

3- DailyArt

Sanat, perspektifimizin genişlemesi ve estetik sezilerimizin artması için içimizde bulunması gereken bir şey. Fakat günlük hayatımızın yoğunluğundan ve stresinden bu konuya eğilecek çok fazla zamanımız olmaması da aynı oranda normal. Bu soruna birebir bir app var şimdi de. Size günlük olarak ünlü ressamların tablolarını gönderiyor ve kimin tarafından nasıl ve neden yapıldığını, şuan nerede sergilendiğini ve anlamını sizinle paylaşıyor. Genel kültürünüzü geliştirecek olan bu app, kısacık bilgilendirmesiyle sizi yazı dizileriyle boğmuyor. Bir tabloyu ve onun hikayesini öğrenmeniz 3 dakikadan az zamanınızı alıyor. Bizden söylemesi, appi çok beğenirseniz gün içerisinde birden fazla tablo ve anlamanı öğrenmek isteyeceksiniz fakat uygulama size yarın göndereceği tabloyu maalesef göstermiyor. Sabırlı olup ertesini günün ilk saatlerini beklemeniz gerekiyor. İsterseniz kaçırdığınız veyahut eski tablolara tekrar bakabilir ve hafızanızı tazeleyebilirsiniz fakat ertesi gün için sabırlı olmanız gerek! Dayananın!

iOS’dan indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

Android’den indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

 

blank

4- Duolingo

Dil öğrenmek günümüzde bir zorunluluk. Zorunluluktan çok bana göre bir zevk. Bu sebeple bu iki kelimeyi birleştirip bizim için bir ” mutlaka” diyeceğim. Sokaklarda dolaşırken birçok dil kursu görebilirsiniz. Fakat “Onların düzenli derslerine katılacak kadar zamanım yok.”  ya da “O kadar para verecek gücüm yok.” mu diyorsunuz? Bizim ise sizin için bir önerimiz var. Bu uygulama sayesinde istediğiniz dilin yazma, konuşma ve dinleme pratiklerini yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Tek önemli olan şey sizin istikrarınız. Bizce bir dili öğrenmenin en önemli koşulu her alanda pratik yapmak. Bu uygulamadan elinizi ayağınızı çekmeyip gereken zamanı tanıdığınızda ne kadar etkili olduğunu göreceksiniz. Bizce bir deneyin deriz!

iOS’dan indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

Android’den indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

 

blank

5- Reddit

Social bookmarking günümüzde trendlerin en tepesinde geliyor. İnsanlar paylaşmak ve paylaşılanlardan öğrenmek istiyor. Peki ya social bookmarking ne? Social bookmarking websiteleri üzerinden makaleleri, blogları, resimleri vb. şeyleri paylaşabilir ve bu tarz sosyal imleçlerin bir alanda olmasını sağlayabilirsiniz. Reddit de bu tarz websitelerinin en başında geliyor. İçeriğinde hem komik hem de kaliteli şeyleri bulabilir, her konu hakkında fikrinizin olması dışında başka insanların da ne düşündüğünü görebilirsiniz. Reddit ne olduğunu söyledikten sonra tak diye geçebileceğimiz bir websitesi ya da app değil bizim için. Çünkü kuruluş hikayesi ve kurucuları arasında olan Aaoran Swartz üzerine yapımış bir film bile vardır. Mantığı size ilham verecek bu filmi de izlemenizi öneririz. Sosyal medya dediğimiz şeyin altında yatan “vizyonu” bulmanızı sağlayacağına eminiz. Filmin adı ” The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz”

iOS’dan indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

Android’den indirmek için buraya tıklayıverin bakalım!

 

Sizlere sözünü ettiğimiz bu 5 appi sıraladık. Bu uygulamaları kullanmış bir yazar olarak hayat kalitenizi arttıracağının garantisini verebilirim. Bu applerden verim alabilmenin en kolay yolu ise kararlılık. Telefonunuzun unutulmuşlar köşesinde kaldığında etkisini de kaybedecektir. Bu uygulamalara şans verin ve rutininizin bir parçası haline getirin!

Ama unutmayın, tabii ki teknoloji gelişti her şeyin en hızlısı ve en kolayı fakat hayatımızı bunlardan da ibaret yapmamamız gerek. Dışarıda görülecek, yaşanacak bir çok şey var. Bunları kaçırmak ise oldukça mümkün. Biz kaçırmayalım. 

Sevgiyle kalın.

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...