fbpx

Hayatınızı Kolaylaştıracak 6 Kolay Motivasyon Adımı

blank

Hayatınızı Kolaylaştıracak 6 Kolay Motivasyon Adımı

Birçoğumuz her pazartesi yeni haftamızın bir öncekilerinden daha iyi geçmesi için ya da her yeni yıl bu yılın hepsinden güzel olması için yeni kararlar alırız. Hatta büyük bir kısmımız hayat tarzımızı tamamen değiştirmeyi düşünürüz ama pembe gözlüklerimizi çıkarıp kararımızın ertesi gününe baktığımızda bulunduğumuz noktadan çok da uzağa gidemediğimizi görürüz. Bu yol kat edememe eylemi çoğu zaman motivasyon ve inancımızı düşürür. Bu sebeple uygulaması kolay küçük adımlarla başlamak her şeyden daha önemli, yazının devamında bu önerilerimi bulabilirsiniz.

1- 20 dakika kuralı

blank

Her yeni gün de sevdiğiniz ama zaman bulamadığını şeylere 20’şer dakika ayırın. 20’şer dakika yapılan spor, temizlik, iç sesini dinleme ve düşüncelerini toparlama nerede olduğunuzu ve gerçekten ne yapmak istediğinizi beyninize iletmek için yeterli bir zaman dilimi olacaktır.

2- Sürprizlere açık olun

blank

Tibet’li ruhani lider Dalai Lama’ya göre istediğimizden farklı bir şey elde etmek bazen harika fırsatlar doğurabilir. Çoğumuz sınırlarımızın dışına çıkmaktan, her gün alıştığımız rutinin birazcık değişmesinden korkarız. Ancak Dalai’ya göre yeni gelen şeyleri kabul etmek ve sınırlarımız biraz değiştirmek beklediğimizden çok daha iyi fırsatlara sebep olabilir.

3- Yaşamınızdan olumsuzlukları çıkarmak

blank

Bu madde çok kolay gibi gözükse aslında özüne indiğimiz zaman hayatımızın her alanında olan şeylere etki eden bir madde. Hayatımızdaki olumsuzluk okulumuz, işimiz, ilişkimiz, arkadaşlarımız ve hatta kendi davranışlarımız olabilir. Her şeyi tamamen kestirip atmadan önce son bir kez daha neyi düzeltebilirim diye bakıp çözemediğimiz tüm olumsuzlukları orada bırakıp yolumuza devam etme cesareti göstermeliyiz.

4- Kendi iç sesimizi dinlemek

Çok üstün körü bir madde gibi duran ama aslında birçoğumuzun günlük koşuşturma arasında unuttuğu bu önemli detay. Susan Taylor’a göre sessizce durup zaman geçirmek bile zihnimizin yenilenmesine, olayları yeni bakış açılarıyla görmemize yardım eder.

5- Yaptıklarınızla yapmak istedikleriniz arasında ki farkı elinizden geldiğince azaltın. Bu sayede sizi her zaman gerçekten mutlu eden eylemleri yapmanızın yanında kendinizin en iyi haline ulaşmış olacaksınız.

6- Kendinize her zaman motive edecek bir cümle bulun. Yoga yaparken çoğunlukla kullanılan mantralar bu anlamda size yardımcı olabilir. Kendinizi her zaman yükseltecek bir cümle bulmak ve gün içerisinde bunu birkaç kere içinizden tekrarlamak yapmak istediğiniz şeylere ulaşma yolunda size inanç sağlayacaktır.

blank

Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...