fbpx

Sahilde Okumalık 5 Kitap

blank

Sahilde Okumalık 5 Kitap

1- Leyla ile Mecnun- Burak Aksak:

Leyla ile Mecnun hikayesini hepimiz biliyoruz veya bir yerlerde mutlaka denk geldik. Bakalım Burak Aksak’ın yorumunda Leyla ile Mecnun birbirlerine kavuşacak mı?

leyla ile mecnun burak aksak ile ilgili görsel sonucu

2- Zamanın Kısa Tarihi- Stephen Hawking:

Hawking eserinde neredeyse bütün bildiklerini bizlerle de paylaşmak için hem günlük hayattan örnekler vermiş hem de esprili bir anlayış sergilemiş. Fizik, atom, astrofizik vb. konulara ilginiz varsa veya merak ettiyseniz mutlaka okumalısınız.

zamanın kısa tarihi ile ilgili görsel sonucu

3-Sineklerin Tanrısı- William Golding:

Atom bombasından sonra bir adada kalan 5 çocuğun hikayesi anlatılmaktadır. Çocukların her biri birbirinden çok farklı ve değişik davranışlar sergilemektedir. Yazar da bu kitapta aslında insanlığın yaradılışındaki temel noktalara değinmiştir.

sineklerin tanrısı ile ilgili görsel sonucu

4- Zaman Makinesi- H.G. Wells:

Viktoria döneminde yaşayan bir bilim insanı zaman makinesini keşfeder ve zaman yolculuğu yapmaya başlar. Ve bir yolculuğunda bambaşka bir koloni keşfeder. Asıl nokta ise iki toplum arasındaki eşitsizliğin ne kadar fazla olduğu ile ilgilidir.

zaman makinesi h g wells ile ilgili görsel sonucu

5- Mucize- R.J. Palacio:

Başkahramanımız August doğuştan fiziksel bir rahatsızlığa sahip olduğundan çok rahat arkadaş edinememektedir. Farklı sebeplerden alışmış olduğu okulunu bırakarak yeni bir okula başlar ve bakalım arkadaşları ile anlaşabilecek midir?

mucize kitap ile ilgili görsel sonucu

Etiketler:
Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...