fbpx

Kesinlikle Bilmeniz Gereken 5 Twitch Yayıncısı

blank

Birçoğunuzun bildiği hatta yakından tanıdığı, takip ettiği içerik üreticileri sosyal medya gündemini izledikleri videolar, paylaşımları, dinledikleri şarkılar ve oynadıkları video oyunları ile belirliyorlar. Youtube üzeriden paylaştıkları videolar ve Twitch üzerinde yaptıkları canlı yayınlar ile binlerce insanı adeta ekran başına kitliyorlar. Bu içerik üreticileri aynı zamanda izleyiciler ile hayat deneyimlerini paylaşıyorlar ya da izleyicilerin kafasını karıştıran tarihsel veya gündemde olan konulara açıklıkta getiriyorlar. Bazıları ise E-Spor adını verdiğimiz dalda profesyonel oyunculuk geçmişine sahip. Şimdi gündemimizi belirleyen 5 içerik üreticisini daha yakından tanıyalım.

 

5. Muhammed Işık “Theokoles”

blank

26 Temmuz 1992 yılında Ankara’da doğdu. Çoçukluğundan bu yana bilgisayar oyunlarına ilgi duyuyor. Gazi Üniversitesi Elektronik bölümünden mezun olan Muhammed E-Spora geçiş yaptı. Üç yıl boyunca Profesyonel oyuncu olarak kariyerine devam etti. Yurt dışında ve yurt içinde sayısız turnuvaya katılan Muhammed aynı zamanda İlk kurulan Beşiktaş E-Spor takımında yer aldı. Şuan da E-Spor kariyerine ara verip emekli olan Theokoles, Twitch.tv’ deki yayınlarına devam ediyor ve izleyicilere her gün canlı yayınlarında keyifli anlar yaşatıyor. Şu sıralarda 28 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

 

4. Necati Akçay “ZeeooN”

blank

21 yaşında olan Necati 2013 yılında Twitch yayınları başlamış daha sonra YouTube’da da içerik üretmeye başlamıştır. Çoçukluğunu video oyunları ile geçiren Necati canlı yayınları ile insanları eğlendirip aynı zamanda onlara bir şeyler katmayı hedefliyor.  Sosyal Medya kanallarında fazla sayıda takipçisi olan Necati’ nin toplamda 37 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

 

3. Afşar Tuna Akşen “PintiPanda”

blank

1986 yılına Ankara’da doğmuş olan Tuna ona sorarsanız bir türlü büyümeyi beceremeyen 30 yaşında bir çocuk. Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Tuna iş hayatında beklediğini bulamayınca hayal kırıklığına uğruyor. Daha sonra Tuna bir kaçış yolu olarak oyunlarla uğraşmaya başlıyor. Şuan da bu işi meslek olarak yapmaya devam eden Tuna 2011 yılında YouTube için içerik üretmeye başladıktan sonra insanlara kaliteli bir içerik sunmak istediği için Twitch’de canlı yayınlar üretmeye devam ediyor. Tuna’ nın toplamda 14 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

 

2. Ferit Karakaya “wtcN”

blank

25 yaşında olan Ferit 3 senelik profesyonel oyunculuk hayatından sonra şuanda tam zamanlı canlı yayıncı olarak hayatına devam ediyor. Eğlendiği ve güzel anılarını izleyicileri ile paylaşmayı çok seviyor. Hırslı ve her konuda bilgi sahibi olabileceğini düşünüyorum.  Ferit’in toplamda 25 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

 

1. Ahmet Sonuç (Jahrein)

blank

1990 yılında doğmuş olan Ahmet’in aslına en önemli özelliği Twitch dünyasının ilk yayıncılarından olmasıdır. Oyun oynamanın yanı sıra tarihle ve gündemimizle ilgili konularda fikirlerini insanlara aktarıyor. Bazen dertlerini anlatım bazen insanları dertlerini dinleyerek onları rahatlatmaya çalışıyor. Aynı zaman Twitch dünyasının en çok izlenen kanallarından biridir. Birçok etkinlik, söyleşi ve pazarlama eğitimlerine de katılmaya devam ediyor. Ahmet’in toplamda 30 Milyondan fazla izlenme sayısı bulunuyor.

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...