fbpx

Vizesiz Gidebileceğiniz 11 Ülke

blank

Kolombiya

Doğası, kahvesi, dans stilleri ve turistik mekanlarıyla Kolombiya; Güney Amerika’nın en kalabalık üçüncü ülkesidir. Ayrıca dünyanın en büyük ikinci kahve üreticisidir. Kolombiya’ya Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

blank

Gürcistan

Gürcistan; Karadeniz’e bakan sahil şeridi, muhteşem manzaralara sahip dağları, tarihi yapıları ve daha birçok güzelliğiyle turistler tarafından oldukça ilgi gören bir ülkedir.

Ayrıca dünyaca ünlü şifalı su kaynakları ve kaplıcaları da gidilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.Türk vatandaşları bir yıla kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.Ayrıca Gürcistan’a kimlik ile vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler arasında.

blank

Tayvan

Tayvan; tarihi, doğası ve gelişmiş ekonomisiyle bilinen bir Uzakdoğu ülkesidir. Türk vatandaşlarının, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli vizelerini Taipei’deki Taoyuan Uluslararası Havaalanından giriş yapmaları şartıyla sınırda harçsız almaları mümkündür.

blank

Makedonya

Makedonya; uzun süreler Osmanlı İmparatorluğu hakimiyeti altında kaldığından dolayı bünyesinde Türkiye’ye benzer birçok özellik barındırmaktadır. Balkanlar’ın en ucuz ülkelerinden biridir. Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

blank

Sırbistan

Nehir kenarına kurulmuş şehirleri, köklü geçmişini yansıtan tarihi yerleri, doğası ve gece hayatıyla birçok kişinin gidilmesi gereken yerler listesinde yer alan bir ülkedir Sırbistan. Burada toplam ikamet süresi, ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 6 ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydıyla vizesiz gidilebilir.

blank

Ukrayna

Ukrayna; doğası, dağları, mimarisi, tarihi, plajları ve gece hayatıyla her sene milyonlarca turist ağırlayan bir Avrupa ülkesidir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları 60 güne kadar ikamet süreli yolculuklarında vizesiz seyahat edebilirler. Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerde vizeden muaftır.

blank

Arjantin

Güney Amerika’nın güneyinde And dağları ile Atlas Okyanusu arasında uzanır. Arjantin Güney Amerika kıtasında 2. dünya genelinde 8. en büyük topraktır. Türk vatandaşları ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

blank

Malezya

Malezya, modern yaşamın çok kültürlülük ile harmanlandığı, canlı bir atmosfere sahip oldukça renkli bir ülkedir. Türk vatandaşları ülkeye yapacakları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

blank

Bahreyn

Resmi adıyla Bahreyn Krallığı, 30 kadar küçük adadan oluşan bir ülkedir. Bahreyn, Arapça’da ‘iki denizin arasında’ anlamına gelmektedir. Bordo pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydıyla, Bahreyn’e yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

blank

Hong Kong

Hong Kong; Çin Halk Cumhuriyeti’nin güneydoğusunda Çin’e bağlı özerk bölgedir. Hong Kong hakkında en iyi bilinen özellik, Asya’nın en büyük ekonomik limanı ve en işlek ticaret, turizm, endüstri merkezi olmasıdır. Asya’nın en pahalı ülkelerinden biri olmasına rağmen, Asya’nın en fazla turist trafiğini sağlayan muhteşem bir ülkedir. Pasaport geçerlilik süresi en az 6 ay olan Türk vatandaşları, Hong Kong S.A.R.’a (Special Administrative Region of The People’s Republic of China/Özel İdare Bölgesi) yapacakları turistik ve iş görüşmesi amaçlı seyahatlerinde üç ay süreyle vizeden muaftır.

blank

Japonya

Doğu Asya’da bir ada ülkesidir. Japonya; teknolojisi, doğası, manzarası, saygılı insanlarının yanı sıra gelişmiş ekonomisi ile de bilinmektedir. Türk vatandaşları Japonya’ya yapacakları seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

blank

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...