fbpx

AIESEC Türkiye olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz!

  • Home
  • Genel
  • AIESEC Türkiye olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz!
blank

blank

AIESEC Türkiye olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz!

Her yıl neden 23 Nisan’ı kutlarız?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı dönemde Türkiye’de birçok sıkıntı vardı. Ancak Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, ülkenin bağımsızlığı için mücadele etmiş ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak için çaba göstermişlerdir. Bunun sonucunda 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır. Atatürk çocuklara olan sevgisi ve onların geleceğe olan inancı nedeniyle bu özel günü çocuklara armağan etmiştir.

Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte çalışmalıyız

Çocuklarımızın haklarını, özgürlüklerini ve eşitliklerini vurgulamak için kutladığımız 23 Nisan sadece bir bayram değil, çocukların dünyasına açılan bir kapıdır. Bu özel gün, çocukların mutluluğu, güvenliği ve geleceği için bir hatırlatıcıdır. Bu yüzden, tüm dünya çocuklarının haklarına saygı göstermeli ve onların umutlarını yeşertmek için elimizden geleni yapmalıyız.

Çocuklarımızın hayalleri ve geleceği için bir araya geldiğimiz bugünü bir hatırlatıcı olarak varsaymalı ve çocuklarımız için neler yapabileceğimiz konusunda fikirler üretmeliyiz.

blank

Bizlere sunulan bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz!

Çocukların dünyasına dalmak ve onların hayallerini, umutlarını ve endişelerini anlamak için en güzel fırsatı kaçırmamalı ve onları anladığımızı bir kez daha onlara hissettirdiğimizi göstermeliyiz. Onların mutluluğunun bizim mutluluğumuz olduğunu, onların geleceğinin bizim mirasımız olduğunu onlara en güzel aktaracağımız gün bugün,23 NİSAN!

Onlara eğitim ve öğretim hakkı, sağlıklı bir yaşama sahip olma hakkı, özgürce düşünme ve ifade etme hakkı gibi birçok hakları olduğunu öğretebilmek hepimizin elinde. Bu hakların korunması ve çocukların hayallerini gerçekleştirebilmeleri için hepimizin üzerine düşen sorumluluklar var.

23 Nisan, çocukların güzel bir geleceğe sahip olmaları için verilen mücadelenin bir simgesidir.

Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerini desteklemeli, onlara iyi örnekler sergilemeli ve gelecekteki hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmalıyız.

AIESEC olarak, çocukların haklarını savunmak, onların eğitimlerine destek olmak ve onların liderlik potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak gibi değerleri benimsiyoruz. Bu nedenle, 23 Nisan gibi özel günlerde de çocukların haklarına dikkat çekmek ve onların geleceğine dair umutlarımızı yükseltmek için çaba harcıyoruz.

 

blank

AIESEC TÜRKİYE’NİN ÇOCUKLARA BİR MESAJI VAR!

Sizler bizim geleceğimizin umudu, hayallerimizin gerçekleşmesinin anahtarı, dünyamızın aydınlık yarınlarısınız. Her birinizin kendi benzersiz özellikleri, yetenekleri ve hayalleri var. Bugün sizin gününüz! Sizler, geleceğimizin en önemli temsilcilerisiniz. Enerjiniz, hayal gücünüz ve neşenizle dünyayı daha güzel bir yer haline getirebilirsiniz. Sınırsız hayal güzünüzle ne kadar büyük hayalleriniz varsa gerçekleştirebileceğinizi asla unutmayın.

Bu bayramın, tüm dünya çocuklarına barış ve sevgi getirmesi dileğiyle…

@Hayrunnisa KOYUNCU

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...