fbpx

AIESEC Üyeliği Nedir?

Aiesec üyeleri sosyalleşiyor ve gülüyorlar

Her sayfasını heyecanla çevirdiğin ama bitmesini asla istemediğin bir kitabın oldu mu? AIESEC ile tanışacaksan bu kitabın ana karakteri olmaya hazırlan! Tahmin bile edemeyeceğin bir deneyimin içinde bulunacaksın.Bu deneyimin kilit noktası ise etki etmek .Gençlerden oluşan uluslararası bir organizasyonda yer alıp insanların hayatına dokunduğunda gönüllü olarak yaşadığın hislerin karşılığının olmadığını sen de anlayacaksın!

AIESEC Üyeliği Nedir?

blank

AIESEC üyesi olmak yani bir AIESECer olmak kendi potansiyelini keşfetmektir, binlerce insandan oluşan bir insan ağına bağlanmaktır,iş disipliniyle tanışmaktır, kültürü olan bir organizasyona dahil olmaktır ve daha niceleridir. AIESECer olmayı belirli bir kalıba sokmak tanımına terstir çünkü sürekli sınırlarını geliştirme eğilimi vardır. Verdiğinizden daha fazlasını aldığınız bu organizasyonda kendini geliştirebileceğin bir sürü alan bulunmakta. Bu platformda bulunmak için ilk adım ise kayıt olmak!

AIESEC Üyesi Nasıl Olunur?

1.Üye olmak için https://aiesec.org.tr/uyelik sitesinden başvuru formunu doldurmalısın.
Kaydını bıraktıktan sonra sürecin başlamış demektir, sorumlu üyelerimiz çekim süreci içerisinde sizler ile iletişime geçerek sizleri yönlendirecek.

2.Daha sonrasında başvurunu alan kişiler tarafından mülakata çağrılırsın ve kişisel yetkinliklerine göre sonuca varılır.

3. Sonucunun olumlu olması durumunda kabul edildiğinin bilgisi verilir ve AIESEC yolculuğun başlar!

AIESEC Üyeliği Faydaları

1. Liderliğini Geliştirmek;

Modern dünyanın isteklerini, özgeçmişini AIESEC değerleri ile birlikte geliştirmeye ve karşılamaya başla. Bunu yapmanın daha eğlenceli, öğretici ve hayatına yön verici AIESEC’den başka bir yolu olmayacak!

blank

2. Global bir Networke Bağlanmak;

Ömür boyu sürecek bağlantılar elde ederken kendi hayatına da yön verirsin, farklı insanlar tanırken onlarla ortak duyguları paylaşır ve onlara etki edersin!

blank

3. Gönüllü olarak etki etmek;

İnsanların hayatına dokunarak tamamen karşılıksız bir şekilde insanlar için iyi bir şeyler yapmanın ve onlara etki etmenin saf mutluluğunu yaşarsın. Sonuçta insanların yüzündeki tebessümü sağlamaktan daha güzel ne var ki!

blank

4. Farkındalığını geliştirmek;

Dünya sorunlarının farkına varırken onlara etki etmeye başlar ve dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesine katkı sağlamaya başlarsın. Bu da seni daha duyarlı bir insan yapmaya başlar ve kendi değişiminin tadını çıkarırsın!

blank

 

©  Doğa Türkdoğan, 2022

 

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...