fbpx

AIESEC’ten Dünyanın En Büyük Dersi

blank

Daha önce Kolombiya, Peru, Brezilya, İtalya gibi ülkelerde gerçekleşmiş olan dünya çapındaki en büyük ders Türkiye’de ilk kez AIESECli gençler tarafından gerçekleştirildi. Sürdürülebilir Kalkınma için farkındalık yaratılan ve proje üretilen Dünyanın En Büyük Dersi (World’s Largest Lesson) 70 farklı şehirden bir araya gelen 600 AIESECli genç Antalya’nın Muratpaşa ilçesindeki 7 ortaokulda okuyan 1000 öğrenci ile buluştu.

blank

Üniversiteliler 8.sınıf öğrencileriyle birlikte Küresel Hedefler için projeler üretti.

600 üniversite öğrencisi 1000 ortaokul öğrencisiyle dünya sorunları hakkında konuştu. 7 okulda aynı anda 372 workshop gerçekleştirildi. Daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir dünya için gençlerin bir araya geldiğini gören öğretmen ve müdürlerin gözleri doldu ve AIESECli gençlere minnetlerini sundular.

Projenin gerçekleştiği okullardan biri olan Atatürk Ortaokulu’nun Müdürü Ali DEMİR “Çok güzel bir proje, mutluyuz. Gençlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

AIESEC Türkiye dünyanın en büyük genç liderler yetiştiren organizasyonu olarak büyük bir projeye imza atmanın ve ortaokullu öğrencilere dünya sorunları ile ilgili farkındalık yaratmanın mutluluğunu yaşadı.

blank

AIESEC Türkiye Genel Başkanı Ezgi DOĞAN “Üniversiteli gençler olarak daha iyi bir dünya ve Türkiye için durmayacağız, projelerimize devam edeceğiz. Genç liderler olarak ülkemizin ve dünyamızın ihtiyacı olan gençler yetiştirmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi.

Birleşmiş Milletler AIESEC’in çalışmalarını tebrik edip projenin parçası olan her gence teşekkür etti. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı İletişim Sorumlusu Faik UYANIK “Sürdürülebilir Kalkınma için gençlerin aksiyon alması çok güzel ve mutluluk verici. AIESEC Türkiye’yi tebrik ederim ve projelerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum.” dedi.

Hedef 372 projenin de gerçekleşmesi!

 

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...