fbpx

Koronavirüs (COVID-19) Küresel Salgını Hakkında Bilgilendirme

  • Home
  • Genel
  • Koronavirüs (COVID-19) Küresel Salgını Hakkında Bilgilendirme
blank

Değerli Değişim Katılımcılarımız, Partnerlerimiz ve Sevgili Üyelerimiz,

Kurulduğu günden bu yana dünya barışına katkı sağlayan genç liderler yetiştirmeyi amaçlayan AIESEC Türkiye bu doğrultuda gençlere global ve pratik tecrübeler sunarak dünyayı farklı açılardan görmelerine, değişime açık bireyler olmalarına katkı sağlamaktadır. 66 yıldır aynı vizyon doğrultusunda yürüttüğümüz organizasyonumuzun en büyük önceliği değişim katılımcılarımıza ve partnerlerimize en kaliteli ve güvenli tecrübeyi sunmaktır. Değişim katılımcılarımızın, partnerlerimizin ve üyelerimizin sağlığı bizler için her zaman, her koşulda, her şeyden önce gelmektedir.

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüsü (COVID-19) sebebi ile programlarımızdan yararlanan partnerlerimizin, değişim katılımcılarımızın ve üyelerimizin güvenliğini sağlamak, aynı zamanda muhtemel mağduriyetlerin yaşanmasını önlemek amacıyla gerekli önlemleri almış bulunmaktayız.

Sürecin başlangıcından bu yana, AIESEC Türkiye olarak Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarını düzenli olarak büyük bir önem ile takip ediyor, yurt dışındaki AIESEC merkezleri ile sürekli iletişim halinde bulunarak risk yönetimi planlamamızı yapmış bulunmaktayız.

Faaliyetlerimizi fiziksel olarak sürdürdüğümüz 17 farklı şehrimizde yer alan 19 şubemizin ofisleri geçici süreyle kapatılmış bulunmaktadır. Şubelerimiz ile iletişimlerinizi aiesec.org.tr/iletisim/ sayfamızdaki mail adreslerimiz üzerinden, hali hazırda iletişimizini sürdürdüğünüz gönüllülerimiz ile iletişime geçerek ve [email protected] mail adresi üzerinden sağlayabilirsiniz.

  • Mart ayında yapılması planlanan AIESEC Türkiye ulusal kongresi süresiz ertelemiş olmak ile birlikte, fiziksel olarak katılacağımız bütün etkinlikler 15 Nisan’a kadar iptal edilmiştir.
  • 1 Haziran 2020 tarihine kadar başlayacak olan bütün programlarımızın (Global Volunteer, Global Entrepreneur ve Global Talent) başlangıç tarihleri 1 Haziran 2020 sonrasına ertelemiştir.
  • Hali hazırda yurt dışında tecrübesi devam eden değişim katılımcılarımızın ülkemize en sağlıklı şekilde dönmesini sağlamak amacıyla yurt dışındaki AIESEC şubeleri ile birlikte sürekli iletişimimiz devam etmektedir.
  • Yeni Tip Koronavirüsü’nün (COVID-19) tespit edildiği bir ülkede tecrübesi devam eden değişim katılımcılarımız tecrübelerini sona erdirme hakkına sahiptir. AIESEC Türkiye değişim katılımcıları ülkeye geri dönüş yapana kadar değişim katılımcılarıyla ve bulunulan ülkedeki AIESEC merkezleri ile dönüşün en güvenli şekilde gerçekleşmesi adına iletişim halinde kalacaktır.
  • Değişim katılımcılarımızı, partnerlerimizi ve üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden Yeni Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili paylaşımlar düzenli olarak yapılmaya devam edilecektir.

AIESEC Türkiye olarak en büyük temennimiz Yeni Tip Koronavirüs’ün ülkemizde ve globalde en kısa sürede kontrol altına alınması, yaşanan tedirginliğin en kısa sürede son bulmasıdır.

Alihan Bolat, AIESEC Türkiye Genel Başkanı

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...