fbpx

Koronavirüs (COVID-19) Küresel Salgını Hakkında Güncel Bilgilendirme

  • Home
  • Hey AIESEC!
  • Koronavirüs (COVID-19) Küresel Salgını Hakkında Güncel Bilgilendirme
blank

Değerli Değişim Katılımcılarımız, Partnerlerimiz ve Sevgili Üyelerimiz,

Dünyada etkisini bir süredir devam ettiren Yeni Koronavirüsü (COVID-19) sebebi ile programlarımızdan yararlanan partnerlerimizin, değişim katılımcılarımızın ve üyelerimizin güvenliğini sağlamak, aynı zamanda muhtemel mağduriyetlerin yaşanmasını önlemek amacıyla gerekli önlemleri sürecin başında alıp, sizleri “Koronavirüs (COVID-19) Küresel Salgını Hakkında Bilgilendirme” başlıklı açıklamamız ile bilgilendirmiştik. 

Salgın hastalığın ülkemiz başta olmak üzere dünyadaki etkisinin ve ciddiyetinin günden güne artarak geldiği durum sebebiyle sahip olduğumuz operasyonun sağlıklı bir şekilde yönetilmesi,  partnerlerimizin, değişim katılımcılarımızın ve üyelerimizin  güvenliğini sağlamak ve alınan tedbirlerin etkinliğini artırmak amacıyla yeni kararlar almış bulunmaktayız.

  • Hali hazırda yurt dışında tecrübesi devam eden herhangi bir değişim katılımcımız kalmamıştır, her birinin ülkemize en sağlıklı şekilde dönmesini sağlamak amacıyla yurt dışındaki AIESEC merkezleri ile birlikte özverili bir çalışma gerçekleştirilmiştir.
  • Faaliyetlerimizi fiziksel olarak sürdürdüğümüz 17 farklı şehrimizde yer alan 19 şubemiz ve  gönüllülerimiz süresiz olarak evden çalışmaktadır. Şubelerimiz ile iletişimlerinizi aiesec.org.tr/iletisim/ sayfamızdaki mail adreslerimiz üzerinden, hali hazırda iletişimizini sürdürdüğünüz gönüllülerimiz ile iletişime geçerek ve [email protected] mail adresi üzerinden sağlayabilirsiniz.
  • Önümüzdeki süreçte  düzenleyeceğimiz lokal ve ulusal kongreler süresiz olarak ertelenmiş, herhangi fiziksel bir aktivite veya etkinliğe de katılımımız süresiz olarak durdurulmuştur.
  • Başlangıç tarihi 1 Eylül 2020 veya daha erken bir tarih olan bütün programlarımız (Global Volunteer, Global Talent, Global Entrepreneur) iptal edilmiştir. aiesec.org isimli uluslararası portalımız üzerinden 1 Eylül 2020 veya daha erken başlangıçlı herhangi bir programa başvuru yapılamayacaktır. 
  • Katılacakları yurt dışı programlarının başlangıç tarihleri 1 Eylül 2020 veya daha erken bir tarih olan değişim katılımcılarımızın ve partnerlerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamasını önlemek adına gerekli planlamaları yapmış bulunmaktayız. Değişim katılımcılarımıza ve partnerlerimize gerekli yönlendirmeler şubelerimiz tarafından verilmeye başlanmıştır.
  • Değişim katılımcılarımızı, partnerlerimizi ve üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla sosyal medya hesaplarımız üzerinden Yeni Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili paylaşımlar düzenli olarak yapılmaya devam edilecektir.

AIESEC Türkiye ve bütün şubelerinin iletişim bilgilerine bu link üzerinden ulaşabilirsiniz: https://aiesec.org.tr/iletisim/

AIESEC Türkiye olarak en büyük temennimiz Yeni Tip Koronavirüs’ün ülkemizde ve globalde en kısa sürede kontrol altına alınması, yaşanan tedirginliğin son bulmasıdır.

Alihan Bolat, AIESEC Türkiye Genel Başkanı

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...