fbpx

Online Eğitim Alabileceğiniz En İyi 5 Platform

blank

Artık üniversite diplomasının tek başına bir işe yaramadığını hepimiz biliyoruz ve bildiğiniz üzere artık bilgiye ulaşmak eskisinden daha kolay. Çoğu dijital ortamda istediğimiz eğitime istediğimiz şekilde ulaşabiliyoruz. Eğitim sisteminin de dijitalleşmesiyle insanlar bu platformlarda eğitimleri tamamlayarak sertifika sahibi olabiliyor. Bunlardan 5 tanesini sizler için araştırdım!

1-Udemy

udemy_eğitim

İndirimleri ile ünlü olan bu platformda yüzlerce konuda online eğitim bulabilirsiniz!

Özellikle teknoloji, iş ve pazarlama sınıflarına ek olarak aynı zamanda verimlilik, sağlık, hobiler ve yaşam tarzı seçenekleri de bulmanız mümkün.

Derslerde soru sorabilme şansınız olduğundan dolayı bu eğitimlerden daha verimli faydalanabilirsiniz. Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan izleyebildiğiniz bu eğitimlerle istediğiniz yerde istediğiniz zaman bir konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz!

Eğitim almanın dışında bu platformda eğitim verme şansınızda mevcut! Yetkin olduğunuz bir konuda eğitimler verebilir, kendinize yeni öğrenciler edinebilirsiniz.

Hala kayıt olmadıysanız buradan kayıt olabilirsiniz!

2-Khan Academy

khan_academy_eğitim

Öncelikle şunu belirteyim bu proje tamamen gönüllülük esaslı olup, hiç bir şekilde kar amacı gütmemektedir. Projenin isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında ve ücretsiz bir öğrenim imkanına sahip olabilmesini amaçlıyor.

Bu güne kadar 1 milyar izleyiciye ulaşan bu platform, her ay 40 milyon öğrenciye eğitim veriyor.

10.000‘den fazla ders videosu ile uzaktan eğitimin tadını çıkartabilirsiniz!

Daha detaylı incelemek ve bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

3-Google Dijital Atölye

google_dijital_atolye_eğitim

Google’ın sunduğu bu platform, dijital pazarlamaya ilgisi olan insanların ücretsiz olarak dijital pazarlama hakkında eğitim alıp, eğitimi tamamladığınız taktirde sertifika sahibi olmanızı sağlıyor. 106 dersten oluşan bu seride dijital pazarlamada işinize yarayacak her bilgiye ulaşabilirsiniz!

Hala kayıt olmadıysanız buraya tıklayarak eğitime kayıt olabilirsiniz.

4-MIT Open Courseware

MIT_open_CourseWare_eğitim

Adından da anlaşılacağı üzere MIT Open Courseware, MIT’de verilen derslerin materyallerinin bulunduğu ücretsiz bir platform. Buraya kayıt olmadan MIT’deki derslerin içeriklerini ve ders notlarını PDF halinde bulabilirsiniz.

 

Ayrıca ingilizce seviyenize güveniyorsanız Translation Affiliate adı verilen Çeviri Partnerliği ile ingilizce olarak verilen bu ders notlarını yetkin olduğunuz dile çevirerek daha fazla insanın bu ders notlarından yararlanmasını sağlayabilirsiniz!

Buraya tıklayarak MIT Open Courseware web sitesini ziyaret edebilirsiniz!

5-Coursera

eğitim

Stanford, John Hopkins, Duke Üniversitesi gibi Dünya’nın en iyi üniversiteleri ile ortaklığı olan Coursera, ücretsiz ve herkese açık bir online eğitim platformudur. Stanford Üniversitesinden Bilgisayar Bilimleri profesörü Andrew Ng ve Daphne Koller tarafından kurulmuş olan bu platform, dünyadaki herkesin kaliteli eğitim almasını, bununla beraber yanındaki insanları geliştiren, topluma katkısı olan bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Coursera’da eğitimler ücretiz olup, sertifika almak isterseniz coursera’nın belirlediği bir ücrete tabi tutuluyorsunuz.

Ayrıntılı bilgi almak ve kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu platformlardan ünversitedeki derslerinizden tutun, günlük yaşantınıza etki edecek bir çok eğitimi alıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kaliteli eğitim herkesin hakkı!

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...