fbpx

Ülkelerin Birbirinden İlginç Görgü Kuralları

blank

Güney Kore

blank

Pek çok Asya ülkesinde olduğu gibi yemek yerken kullandığın çubukları yemeğine batırmış olarak bırakmamalısın. Bunun sebebi ölüleri anarken kullanılan tütsülere benzemesidir.

İtalya

blank

Yemeğini yedikten sonra eğer tabağında hala yemek bıraktıysan bu yemeği beğenmediğin anlamına gelebilir. Bu yüzden tabağında yemek bırakmamaya özen göstermelisin. Tam tersi ise İran’daki bir görgü kuralıdır. Eğer tabağında yemek varsa bu doyduğun ve daha fazla yiyemeyeceğin anlamına gelir.

 

Brezilya

blank

Dakiklik kavramı biraz farklı olan bir ülke. Diyelim ki bir misafirliğe davet edildin, tam zamanında veya erken gitmek yerine geç kalmalısın. Çünkü sen gittiğinde ev sahibinin hazırlıkları tam olmayabilir ve onları rahatsız edebilirsin.

 

Macaristan

blank

Kadeh kaldırılırken kesinlikle bardaklar tokuşturulmaz. Bunun sebebi düşmanlarının zafer kazandığında kötü bir surat ifadesi ile bardak tokuşturmasından geliyor.

Bonus: Ama bir görgü kuralı değil 🙁

Hindistan

blank

Hindistan’da baharın gelişini kutlamak amacıyla Holi Fest düzenlenmektedir. Burada herkes beyaz giyinir ve ardından yürüyüş boyunca renkli toz boyalar insanlara atılarak kıyafetler renklendirilir. Aynı zamanda bu festival kötülüğe karşı iyiliğin kazanacağını simgeler.

 

Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...