fbpx

Youth Speak Survey 2020!

blank

Dünyada 1.8 milyardan fazla gencin olduğunu biliyor muydun? Dünya nüfusunun yarısı şu anda 30 yaşın altında ve bu dünyanın gördüğü en büyük genç nüfusu. Biz nüfusunun yarısını temsil eden gençlerin seslerinin duyulması ve geleceklerini etkileyecek kararlar alırken fikirlerinin dikkate alınması gerektiğine inanıyoruz.

AIESEC tarafından yürütülen YouthSpeak Survey, gençlerin kolektif sesini, gençleri etkileyen kararlar veren farklı paydaşlara getirmeyi amaçlayan küresel bir iç görü anketidir. Bu anket, gençlerin yaşadıkları temel zorlukları, umutlarını ve tutkularını dile getirmeleri için bir alan sağlıyor.

blank

YouthSpeak Survey Nedir?

AIESEC tarafından 2016 yılında başlatılan ve her sene katlanan bir ilgiyle serüvenine devam eden YouthSpeak Survey gençlerin sesini, gençleri etkileyecek kararlar vermekte olan farklı paydaşlarla buluşturmayı amaçlayan küresel bir ankettir.

AIESEC günümüz dünyasında farklılığı çözüm odaklı fikirler geliştiren, yaşadığı çevrenin ve tüm insanlığın geleceği için harekete geçen, bilinçli, fikirlere ve doğaya saygılı genç bireyler yaratmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda dünyanın birçok yerinden genç sesin farklı bakış açılarını buluşturan YouthSpeak Survey daha iyi yarınlar için önemli bir fırsat sunuyor.

197 Ülke, 185.000’den fazla yanıt!

YouthSpeak Survey ile şu ana kadar 197 ülke ve bölgede 185.000’den fazla gencin yanıtını toplamayı başardık. Biz gençlerin dünyaya dair görüşlerini analiz ederek daha yaşanılabilir bir dünya için kararlarda söz hakkımızın olduğunu dile getiriyoruz. Kariyer hedeflerimizden gelecek planlamalarımıza, ortaya koyabileceğimiz sosyal etkilerden liderlik tecrübelerine, geniş bir skalaya uzanan analizlerimiz ile daha iyi bir dünya için adım atarken bizlere destek olabilir, sen de sesini duyurabilirsin!

blank

Neden YouthSpeak Survey’e Katılmalısın?

Daha yaşanılabilir bir dünyayı hedefleyen gençler olarak öncelikle kendi ülkemizin gerçekliklerini, imkanlarını ve potansiyelini keşfetmemiz gerek. Ülkesini daha iyi yarınlara taşıyacak gençler olarak her fırsatı değerlendirmeli, sesimizi duyurmalı ve üretkenliğimizi arttırmalıyız. Sesimiz ne kadar farklı renklerden oluşursa, çeşitliliğimiz ne denli artarsa o kadar güzeliz, o kadar etkiliyiz!

Daha güzel projeler, etkinlikler, konferanslar için senin de görüşlerine ihtiyacımız var! 

Bu yıl YouthSpeak Survey 2020’nin bir parçasıyız. Bu yılki anketimizde, gençlere temel zorluklarını, umutlarını ve tutkularını dile getirmeleri için fırsat sunuyoruz, böylece 2030’da görmek istediğimiz dünyayı hep birlikte yaratılabiliriz!

Dünya için evinden ilk adımı atma zamanı: http://bit.ly/YouthSpeakSurveyTurkey

Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...