fbpx

Facebook’tan Yeni Bir Atak: Tuned Uygulaması

blank

Facebook, çiftlerin dijital ortamda özel bir alan oluşturmasına destek vermek için Tuned uygulamasını geliştirdi ve kullanımlarına sundu.

Facebook, çiftler için Tuned isimli yeni uygulama yayına aldı. Bir mesajlaşma uygulaması olan Tuned, çiftlerin iletişim kurmasını sağlıyor. Şu an için ABD ve Kanada’da yayına alınan uygulama Facebook’un yeni ürün denemeleri yapan NPE ekibi tarafından geliştirildi.Test denemeleri gerçekleştiriliyor ve aldığımız bilgilere göre güncellemeler yolda.Detaylar için gelin birlikte yazımıza göz atalım.

blank
AIESEC Türkiye Blog
Tuned by Facebook

İlk olarak Facebook bir tanışma özelliği oluşturdu ve şimdi şirket içindeki küçük bir grup, çiftler için tasarlanmış bir uygulama geliştirdi. Yeni Ürün Deneme takımı tarafından oluşturulan uygulama Tuned, sadece kendi aralarında samimi ve sağlıklı sosyal bir ağ oluşturmak bunun yanında çiftleri sosyal iletişime teşvik etmek için tasarlandı.Şimdilik yalnızca iOS uygulamasından kullanıma sunulan bu uygulamada, kullanıcılar ruh hallerini paylaşabilir, müzik alışverişi yapabilir ve dijital bir karalama defteri oluşturabilirler.Bu uygulama özetle her iki kişinin bağlantı kurması için ve kendilerine “özel bir alan” sunulmak için düşünülmüş.

İlk kez The Information tarafından tespit edilen uygulama, müzik paylaşımı için Spotify‘a bağlanıyor ve insanlar birbirlerine fotoğraf, not, kart ve sesli not gönderebiliyor. Ayrıca kullanıcılar özel çıkartmalar ve hızlı reaksiyonlarda kullanabilirler.Uygulamayı kullanmak şimdilik ücretsiz ve görünüşe göre bir Facebook hesabı gerektirmiyor, ancak kullanıcılar Facebook‘un veri kurallarına tabii tutulacak, yani insanların sağladığı veriler reklam hedeflemeleri için kullanılabilecek.

blank
AIESEC Türkiye Blog
Tuned App

Genellikle, bu uygulama insanların doğrudan birbirleriyle sohbet edebileceği diğer sosyal ağlardan çok farklı görünmemektedir. Örneğin, herhangi bir mesajlaşma uygulamasında fotoğraflarla birbirinize notlar veya sesli notlar gönderebilirsiniz, ancak yalnızca ilişki bakımından ayrılmış bir alana sahip olmak farklı olabilir. Diğer ilişki uygulamaları, pratik yapmak için bazı etkinlikler veya terapi teknikleri sunan benzer deneyimler yaratmıştır.Ancak bu uygulamada bir randevulaşma temeli yok görünüyor.Sosyal izolasyonun içinde bulunduğumuz zamanlarda deneyimleyebileceğimiz uygulamalardan bir tanesi olan Tuned’u ve bu tarz uygulamaların test edilmesi daha kolay olacak gibi görünüyor.

NPE ekibi tarafından geçen yaz başlatılan, hem de Pinterest benzeri bir memes uygulaması , beklenildiği kadar beğeni almadı.Bunların hiçbiri Facebook’tan daha fazla tanıtım karşılığı almadı, bu yüzden şirket Tuned için de büyük beklentide olmayacak. Yine de, bu uygulamada olduğu gibi daha küçük sosyal ağ bağlantıları için uygulamalar oluşturan Facebook yeni girişimlerine devam ediyor.

blank
AIESEC Türkiye Blog
Tuned App

Öte yandan uygulamanın, çiftlerin sürekli yan yana olduğu bir dönemde yayına alınması biraz şaşırtıcı geliyor. Sürekli birlikte olan çiftler, bu tarz bir uygulamaya ihtiyaç duymazken, şu anda birbirinden uzakta olanlar, Tuned’a bir şans verebilir diyoruz.

Çiftler uygulama üzerinden birbirleriyle ilgili güncel bilgileri romantik bir atmosferde paylaşabiliyor. Çıkartmalar gibi ögelerle duygular ifade edilirken, Spotify eklentisi sayesinde müzik paylaşımı yapılabiliyor. Uygulama içindeki araçlar ile çiftlerin birbirlerine o gün nasıl hissettiğini ya da neler yaptığını kolayca aktarabildiğini de eklemeden geçmeyelim.

Facebook Dating ile bir süredir kişilerin özel yaşamına odaklanan Facebook, Tuned ile bu alandaki faaliyetlerini bir üst seviyeye çıkarmış durumda. Bu noktada Tuned’un Facebook Dating entegrasyonuna sahip olmadığını bilmenizde fayda var.

blank
AIESEC Türkiye Blog
Tuned App by Facebook

Sonuç olarak;

Facebook‘un insanların sosyal davranışlarını anlamlandırmak ve depolamak için NPE‘nin ürettiği uygulamalardan faydalandığını söylemek mümkün. Şirket, bu sayede kendi ürünlerine ekleyeceği özellikleri önceden farklı uygulamalar ile test etme imkanı buluyor.Böylece zararı farklı uygulamalar üzerinden giderirken fayda görmek istediği her yeniliği ana uygulamalarına katıyor.

Uygulamaya bir göz atmak isterseniz,aşağıya sizler için bıraktığımız linke tıklayarak Appstore(Apple Market) üzerinden indirip deneyebilirsiniz.

https://apps.apple.com/us/app/tuned-a-new-app-for-couples/id1488796752

Sağlıklı ve aydınlık günlerde buluşmak dileğiyle,

Share Article

You may also like

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...