fbpx

Youtube’dan İşletmelere Ücretsiz Reklam Fırsatı

  • Home
  • Teknoloji
  • Youtube’dan İşletmelere Ücretsiz Reklam Fırsatı
blank

YouTube Video Builder ile reklam oluşturmak hızlı, kolay ve ücretsiz!

YouTube birkaç aydır test aşamasında olan ve küçük işletmelerin hızlıca video reklam oluşturmasını sağlamayı hedefleyen aracı YouTube Video Builder’ı tanıttı.Kullanmak için yalnızca bir Google hesabına sahip olmanın yeterli olduğu hizmette; metin, görsel ve fotoğraf gibi durağan içerikleri hareketli animasyonlara dönüştürerek YouTube kütüphanesinden fon müziği seçmenize de imkan veriyor.

blank
AIESEC Türkiye Blog
Youtube Video Builder

YouTube, geçen haftalarda küçük işletmelere kolayca ve düşük maliyetle video reklamlar oluşturmasının önünü açan bir uygulama geliştirdiğini duyurdu.

Bugün işletmelerin video içerikler ve reklamlar oluşturmasını sağlayan YouTube Video Builder‘ı yayına alındı.Küçük işletmelerin kolayca ve düşük maliyetle video reklamlar oluşturmasını sağlayan sistem, birkaç aydır test sürecindeydi. Şirketin, Covid-19 salgınında küçük işletmelere yardımcı olmak amacıyla bu hizmeti hızlıca yayına aldığını söylemekte fayda var.

Test sürecinde uygulamayı kullanan işletmeler arasında iç mimarlık hizmeti Havenly, sandviç dükkanı Which Wich ve market zinciri Central Market bulunuyor.Bugünden itibaren aracın beta sürümü herkese açık hale getirildi.

Mevcut ortam göz önüne alındığında, birçok işletme müşterileriyle nasıl iletişim kuracağını net olarak kestiremiyor ve etkileşim biçimlerini değiştiriyor.Bağlantı kurmak ve müşteriyle iletişimi sürdürmek için videolara yöneliyor.

Reklamınızı kendiniz tasarlayın ve kendiniz yayınlayın!

blank
AIESEC Türkiye Blog
Youtube Video Builder

YouTube Reklamları Ürün Yöneticisi Ali Miller, bu uygulamayı şu ifadeleriyle özetledi:

Koronavirüsün hızla yayılması, dünyadaki insanları ve işletmeleri önemli ölçüde etkiledi. Bu eşi benzeri görülmemiş dinamik anda, hiç kimse tüm cevaplara hakim değil. Ancak araçlar, stratejik öngörüler ve diğer kaynaklar aracılığıyla, belirsizlik içinde kalmamanız için yardımcı olmaya kararlıyız.

Youtube Video Builder’ın, hızlı videolara ihtiyaç duyan, her ölçekteki işletmeye yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Özellikle de birçok işletmeden mesajlarını müşterilere hızlı ve kolay bir şekilde aktarmaları gerektiğini duyduğumuz bugünlerde.

Aracı kullanmak isteyen işletmelerin bir Google hesabına sahip olması yeterli. Oluşturduğunuz videoyu kaydetmek ve yayınlamak için ise bir YouTube kanalına sahip olmanız gerekiyor. Buradan beta sürümüne erişebilirsiniz. 5 iş günü içinde de size dönüş yapılacağını belirtelim.

YouTube Video Builder’ın kullanımı da oldukça kolay. İşletmenizin metin, görsel ve fotoğraf gibi durağan içeriklerini animasyonlarla hareketlendiren araç, Youtube’un ücretsiz ses kitaplığından da fon müziği eklemenize destek veriyor. Bunun yanı sıra hedeflerinize ve vermek istediğini mesaja yönelik farklı taslaklar bulabiliyorsunuz. Seçtiğiniz taslakların renklerini ve fontlarını değiştirerek özgün reklam oluşturabilirsiniz.Tüm değişiklikleri tamamladığınızda 6 saniyelik veya 15 saniyelik video kalıplarından birini tercih ederek yayınlamak size kalmış.

Tebrikler yayındasınız!

blank
AIESEC Türkiye Blog
Youtube Video Builder

Video, işletmenizin YouTube Kanalında listesizler kısmına yükleniyor. Eğer videonun başkaları tarafından görülmesini istiyorsanız, ayarlar üzerinden görünürlüğünü değiştirebilirsiniz. Ardından videoyu web sitenize yerleştirebilir ya da sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Videoyu Google Ads üzerinden reklam olarak da verebileceğinizi unutmayın. 

Aslında bu tarz kısa video ve reklam platformları ya da uygulamaları çokça bulunuyor.Ancak uyumluluk ve verimlilik konusu herkes için önemli noktada.

İşte tam bu noktada YouTube Video Builder, YouTube’daki izleyicilere özel içerik üretimi ve iç Google Ads entegrasyonu ile diğerlerinden ayrışıyor. YouTube’un devasa kullanıcı veri tabanını düşündüğümüzde, işletmelerin herhangi bir araç yerine YouTube Video aracını tercih etmesi çok daha mantıklı. 

Hemen kayıt yapmalıyım diyorsanız!

AIESEC Türkiye Blog
Youtube Video Builder

Video oluşturucu beta sürümünü denemek istiyorsanız, buradan kayıt yapabilirsiniz.İşletmenizin bugünlerde hatırlanmasını ve reklam konusunda hızlı bir atağa ihtiyaç duyuyorsanız bu ürünü şiddetle size tavsiye ediyoruz.

AIESEC Türkiye Blog’ dan sevgilerle,

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...