fbpx

Yurt Dışında Profesyonel Tecrübe Nasıl Kazanılır? 

  • Home
  • Genel
  • Yurt Dışında Profesyonel Tecrübe Nasıl Kazanılır? 
blank

Geleceğini şekillendirmek isteyen gençlerden oluşan ve gençlik için çalışan AIESEC, bu amaç doğrultusunda gençlere reddedemeyeceği fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlardan bazıları sürdürülebilir kalkınma amaçlarına katkı sağlayan 18-30 yaş arası gençlerin başvurabileceği yurt dışı programlarından başlıyor. 

Bu programlardan bazıları şu şekilde:

Global Volunteer; kültürlerarası etkilişimde olmak  isteyen gönüllü gençlerin bulunduğu 6 haftalık projelerden oluşan programdır.

Global Teacher; öğretmenlik alanındaki öğrenci ve mezun gençlerin bulunduğu 9-78 haftalık projelerden oluşan programdır.

Global Talent; yurt dışında profesyonel tecrübe kazanmak isteyen gençlerin bulunduğu,farklı yetkinliklere göre farklı projeler içeren 6-78 haftalık programdır.

Beraber Global Talent programını yakından tanıyalım!

Global Talent programı ile yurt dışında tecrübe edinen gençler, bu programa başvurma motivasyonlarının rakiplerinin önüne geçmekle başladığına inanıyor. Günümüzde alanında kendini belli etmek isteyenlerin özgeçmişlerinin büyük rol oynadığı bir sır değil. Global Talent programı ile özgeçmişine katkı sağlayıp uluslararası iş tecrübesi kazanabilirsin. Aynı zamanda bu deneyim, global bir bakış açısı kazanarak farklı stratejiler geliştirmene olanak sağlar. Farklı bir ülkede profesyonel iş tecrübesi yaşamak; konfor alanından çıkmak ve sınırlarını geliştirmek demek. Fakat bu kavramlar seni endişeye sokmasın. Çünkü konfor alanından çıkmak daha vizyoner ve çözüm odaklı olmana katkı sağlar.

 Eğer aklında hala soru işareti varsa Aleyna’nın Brezilya’daki tecrübesini dinleyerek hangi deneyimlerden geçtiğini,oradaki günlük hayatını ve daha fazlasını bulabilirsin!

https://youtu.be/exgCKryf7mY

Bu programda bulunmak için https://aiesec.org.tr/global-talent/ sitesinden başvuru formunu doldurarak seninle iletişime geçilmesini sağlayabilirsin. 

En kısa sürede menajerin sana ulaşarak süreci başlatır ve bu eşsiz deneyim için ilk adımı atmış olursun.

Haydi sen de bu maceranın bir parçası ol!

©  Doğa Türkdoğan, 2022

Share Article

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP
blank
Sayfa yükleniyor...