fbpx

İstanbul’da En Fazla 20 TL Harcayarak Yapabileceğiniz 8 Aktivite

  • Home
  • Genel
  • İstanbul’da En Fazla 20 TL Harcayarak Yapabileceğiniz 8 Aktivite
blank

İstanbul,yüzyıllar boyunca birçok tarihi,kültürü,düşünceyi içinde özgürce yaşatmış,her bir tepeciğine,tüm renklerin konmasına müsaade etmiş. Hal böyle olunca da  güzelim yedi tepeli İstanbul’da gezilecek,görülecek çok yer oluşmuş.

21.yüzyıla bir hayli büyük bir miras bırakan İstanbul’u bir günde gezmek elbette imkansız. Gel gelelim bir hayli de zor. Ancak günü birlik vakit geçirmek,arkadaşlarınızla veya aileniz ya da tek başınıza, İstanbul’u uyguna turlamak istiyorsanız,görülmemiş yerleri gezmek,daha farklı lezzetler tatmak istiyorsanız işte bu yazımız tam size göre!

Gelin en fazla 20 TL ile İstanbul da neler yapabileceğimize bakalım.

1. Boğaz Turu

İstanbul deyince Boğaz turlarını atlamak olmazdı. İstanbul’da Boğaz Turları Yalnızca 12 TL.

blank

 

2. Galata Muhallebisi

Nişantaşı’n da sadece 7.50 TL’ye bu eşsiz lezzeti keşfedin.

blank

 

3. Sinema-Televizyon Müzesi

Müze girişi 10 TL. Müze,pazar günleri hariç geri kalan her gün açık. Beyoğlu Galatasaray  lisesinin yanındaki Yeni Cami Sokağında yer alıyor.

 

 

4. Mandabatmaz’da Türk Kahvesi

Geleneksel Türk kahvesi kokusunun tüm sokağa yayıldığı Mandabatmaz’da sadece 5 TL’ye lezzetli bir kahve keyfi yapabilirsiniz. Özellikle kahve tutkunlarına şiddetle önerdiğim bir yer.

blank

 

5. Atatürk Arboretumu

Sarıyer Bahçeköy’de yer alan doğa harikası Arboretum, nefes kesen doğa manzarası ile vakit geçirilebilinecek en güzel yerlerden. Giriş hafta içi öğrenci 2 TL, diğer girişler 5 TL. Hafta sonu ise öğrenci 5 TL, diğer girişler 15 TL.

blank

 

6. Meşhur Beyoğlu Çikolatacısı

Taksimde Beyoğlu Çikolatacısı da İstanbul’un en meşhur yerlerindendir. Çeşit çeşit tatları deneyimlemek için uygun fiyatlı ve meşhur bir mekan.

blank

 

7. Gülhane Parkı

Osmanlı’dan miras kalan Gülhane Parkı, bir zamanlar hayvanat bahçesi olarak kullanılıyordu. Şimdi ise tamamen ücretsiz, eşsiz manzaralı ve tarih kokulu parkta bir şeyler atıştırabilir, mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kısaca dinleneceğiniz,güzel vakitler geçirebileceğiniz dinlendirici bir ortama sahip olacaksınız.

blank

 

8. Üsküdar’dan Kız Kulesi Manzarası

Üsküdar sahilinde çay keyfi yaparak hem Marmara’nın eşsiz manzarasını, hemde çok uzun süredir Marmara’da yüzen Kız Kulesi’nin tadını çıkarabilirsiniz.

blank

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...