fbpx

37. İKSV İstanbul Film Festivali’nden 5 Film Önerisi

blank

İstanbul Film Festivali 37. Kez sinemaseverlerle buluşuyor! Festivalde toplamda 210 adet film gösterilecek. Bunun yanı sıra usta yönetmenler ve sinemacılarla söyleşiler de festivalde yer alacak. Program 210 film 12 belgeselden oluşuyor. Aynı zamanda hem genç yönetmenleri hem de efsaneleşmiş yönetmenleri bir araya getiren bir festival. Gerek müzikaller, gerek başrolde kadın kahramanların yer aldığı birçok film bulunmakta. Programda geçen yıllara oranla birçok yenilik barındırıyor. İKSV tarafından düzenlenen, sponsorluğunu Vodafone Red’in üstlendiği film festivali 6-17 Nisan tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Yani anlayacağın, eğer sen de o tarihlerde İstanbul’daysan festivali asla kaçırma deriz. Eğer filmleri merak ettiysen önerdiklerimizi aşağıda bulabilirsin!

 

1. Köpek Adası- Wes Anderson

Sevenleri için Büyük Budapeşte Oteli filminin yönetmeninden.

 

blank

2. Saplantı- Steven Soderbergh

Filmin en büyük özelliği iPhone ile çekilmiş uzun metrajlı bir film olmasıdır. Kulağa merak uyandırıcı geliyor değil mi?

 

blank

3. Arabesk- Ertem Eğilmez

Absürt komedi olarak nitelendirilebilecek bu film Ertem Eğilmez’in son filmidir. Hatta usta yönetmen hasta olmasına rağmen yatağından ekibini yönlendirerek çekimlere devam etmiştir. Böylelikle bu film de izlenmeyi en çok hak eden filmler listesinde yerini aldı.

 

blank

4. Korkunç Anne- Ana Urushadze

Saraybosna Film Festivalinde en büyük ödülü bu yıl kazandı.

 

blank

5. Cumartesi Grubu- Damon Cardasis

Yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi. Üstelik izleyicilerin %95 filmi beğendiğini belirtmiş.

 

Biletler 24 Mart’ta satışa çıkarıldı. Acele edin !

Keyifli seyirler !

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...