fbpx

Hayat Hikayesiyle Hayranlığınızı İkiye Katlayan Sanatçı: Imany

blank

Olağan bir günde, dinlediği bir şarkıyla, bir insanın hayatı olağandışı bir şekilde nasıl değişebilir?

İşte, Nadia Mladjao nam-ı diğer Imany’nin dinlediği anda etkilenerek hayatını değiştiren Tracy Chapman’ın ”Talkin’ Bout a Revolution” şarkısı ve değişen hayatının sonrası…

blank

Birçok ülkede sahne alan, ülkemizin de birçok sehrinde sahne almış bulunan Afro-soul müziğinin en güzel sesi Imany’e dair bilmediğimiz birçok şey mevcut. Hayat hikayesiyle, müziğe olan tutkusuyla, dönüp dolaşıp kendini müziğin ritminde bulan sesiyle Afrika’nın sıcacık havasını ve kültürünü bizlere taşıyan kadın…

Komor Adaları asıllı Imany, 1979 yılında Fransa’nın Martigues bölgesinde doğdu. Başarılı bir atletti, yaptığı spor sayesinde düzgün bir vücuda sahip olan Imany, on yedi yaşında New York’a gidip bir mankenlik ajansıyla sözleşme yaptı ve bir süre modellik yaparak hayatını sürdürdü. Amerika’da 7 sene kaldıktan sonra dinlediği Tracy Chapman’ın ”Talkin’ Bout a Revolution” şarkısıyla Amerika’dan Fransa’ya gelerek aldığı ani kararla şarkıcı olmayı seçen Nadia Mladjao, inanç anlamına gelen ‘’Imany’’ adını aldı. İlk single çalışması You Will Never Know 2011 yılında yayınlandı, ardından aynı yıl içinde The Shape of a Broken Heart adlı albümünü yayınladı. Albüm, Fransa’da Altın Plak kazandı.

blank

Adını ilk You Will Never Know şarkısıyla duyuran sanatçı, son şarkısı Don’t Be So Shy ile müzik listelerini alt üst etti.

2016 yılında yayınladığı The Wrong Kind of War albümüyle de gönüllerde taht kurmaya devam ediyor.

Son İstanbul konserine geldiğinde’’İstabul’a defalarca geldim. İstanbul gerçekten harika bir şehir. Bunu içtenlikle söylüyorum. İnanılmaz güzel bir şehir.’’ Cümleleriyle konserine başlamıştı.

İstanbul’un gezegendeki en güzel şehir olduğunu savunan Imany, defalarca “Adalet ve eşitlik için kapımı çal İstanbul.” diyerek, sevenlerini coşturdu. Bir kez daha sevenleriyle buluşmak için  12 Mayıs Cumartesi akşamı Volkswagen Arena’ya konuk olacak.

Şarkılarında; aşktan kadın hakları mücadelesine, iklim değişikliğinden siyasi mücadelelere kadar birçok konuya değinen Nadia Mladjao, kendi inandığı inançlarını, şarkılarıyla kendi sahnesinde buluşturmaya devam ediyor. Kimileri politik olarak, kimileri yazarak, kimileri çizerek ve kimileri de yüreğinden gelen sesi adına inanç verdiği sahnesinde aktarır, işte Imany yüreğindeki sesi bir kez daha gezegendeki en güzel şehir olduğuna inandığı İstanbul ile paylaşmak için 12 Mayıs’ı bekliyor.

Share Article
TOP
blank
Sayfa yükleniyor...